25. 4. 2024
Puppets 113056 1280

Světový den loutkového divadla: Oslava umění a kultury

Chrudim – Ve čtvrtek 21. března se koná Světový den loutkového divadla, příležitost oslavit loutkové divadlo jako významnou součást kulturního dědictví a umělecké tvorby po celém světě. V Chrudimi, městě s bohatou loutkářskou historií, se tato oslava stává ještě významnější díky vernisáži nové výstavy v Muzeu loutkářských kultur.

Výstava nazvaná “Vyfoť mě, když to dokážeš!” představuje návštěvníkům loutky a loutkářské fenomény z různých koutů světa skrze objektiv Josefa Ptáčka, předního českého fotografa, jehož práce dokáže zachytit esenci loutkového divadla s neuvěřitelnou živostí a detailností.

Vernisáž je otevřena pro širokou veřejnost a všichni přátele loutkového divadla jsou srdečně zváni, aby se připojili k oslavám. Akce začíná v 17 hodin, ale pro ty, kteří chtějí začít svůj loutkový zážitek dříve, je připravena komentovaná prohlídka muzea. Prohlídka začíná v 15 hodin a poskytne jedinečnou příležitost prohlédnout si expozice pod vedením zkušeného průvodce Břetislava Olivy, který poskytne hlubší vhled do historie a současnosti loutkového divadla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

298f362a 7ba2 47d3 B97d 4e1b6e96154d Previous post Na startu školní dráhy: Dubnové zápisy přivítají v Hradci Králové devět stovek prvňáčků
Dozp Jicin Vizualizace (2) Next post Nové ubytování pro 18 klientů se zdravotním postižením vznikne v Jičíně