25. 4. 2024
Akon 1920x1080

Světová hvězda Akon vyráží na evropské tour a Česká republika u toho chybět nebude

Praha – Hity jako „Lonely“ a „Smack That“ zazní již 16. května v pražském Forum Karlín. AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný zvuk, který přesahuje žánry R&B/Hip-Hop, EDM Dance a Pop.

AKON je zakladatelem tří významných nahrávacích společností – Konlive, Konvict Kulture a KONVICT Music – které odstartovaly kariéru světových umělců, jako jsou T-Pain, Lady Gaga a Kardinal Offishall. Během dvou desetiletí prodal po celém světě více než 35 milionů alb, získal pět nominací na Grammy, vydal 45 skladeb v žebříčku Billboard Hot 100 a hostoval na více než 300 koncertech u generačních ikon, jako jsou Michael Jackson, David Guetta, Gwen Stefani, Lil’ Wayne a Eminem.

Mezi jeho četná ocenění patří American Music Award pro “Oblíbeného R&B umělce”, tři World Music Awards pro “Nejprodávanějšího afrického umělce”, “Nejprodávanějšího internetového umělce” a “Nejprodávanějšího R&B umělce”, Billboard Music Award pro “Umělce roku” a zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako nejprodávanější umělec v oblasti vyzváněcích melodií. Je prvním sólovým umělcem v historii, který získal dvě první místa v žebříčku Billboard Hot 100. V roce 2010 ho časopis Forbes zařadil mezi 100 nejlepších celebrit (2010) a společnost Pepsi ho oslovila, aby produkoval/nahrál píseň “Oh Africa” pro mistrovství světa ve fotbale 2010. Jeho filantropická vášeň ho přivedla k tomu, aby se vrátil do své vlasti a založil nadaci The Konfidence Foundation, která pomáhá dětem v Africe a USA. Jeho cílem je taktéž zavést elektřinu do jednoho milionu afrických domácností. V roce 2018 spustil Akoin, novou kryptoměnu, aby pomohl africkým komunitám s posílením ekonomického rozvoje.

CENA VSTUPENEK OD 1590,- Kč

ARTIST PŘEDPRODEJ OD 7. 2. 2024 V 10:00

LIVE NATION KLUB PŘEDPRODEJ OD 8. 2. 2024 V 10:00

VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 9. 2. 2024 V 10:00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1780764 Img Penize V0 Previous post ERÚ udělil rekordní sankci za nekalé obchodní praktiky
Marian Branny Next post Video: FN Ostrava uspořádala V. Kardiologický den a XVII. Kongres kardiologických sester