23. 5. 2024
Kodak Digital Still Camera

Svátky růží aneb Z pohádky do pohádky

Rychnovsko – Během úterý a středy, tohoto týdne, patřil opočenský zámek oblíbené akci oslavující růže všeho druhu. Ta se konala již 13. ročníkem, tentokrát s pohádkovým podtitulem. Celý zámek byl během obou svátečních dnů doslova provoněn květinovými vazbami.

Před samotným vstupem na prohlídku obdrželi jak dospěláci, tak děti papír, který obsahoval třináct otázek, na které měli najít odpovědi ve třinácti komnatách zámku. Ty byly vyzdobeny tak, aby pomohli s co největší nápovědou k nalezení správné odpovědi.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Na děti čekalo uhodnutí názvu pohádky, dospěláci to měli ještě o něco složitější, ti museli navíc uhodnout kde se některé z pohádek natáčely. V otázkách se objevila velice známá jména jako Máchal, drak Mrak, princezna Krasomila a král Miroslav, Zlatovláska a další. Správná řešení otázek z pracovních listů byla umístěna u výstupu ze zámku.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Letos bylo použito na 620 tyrkysových i klasických růží a také 545 ostatních květin a dekorativních travin na vytvoření krásných květinových vazeb,“ říká za správu státního zámku Opočno Andrea Seidelová.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Jak jsme mohli pohovořit s několika návštěvníky v jednotlivých místnostech, tak se jim výstava propojená s pohádkami moc líbila, mnozí z nich přijeli na tuto akci ze vzdálenějších míst naší vlasti.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Další fotografie naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 R5 0250 Previous post Vystoupení Police Symphony Orchestra ukončilo Smetanovu Litomyšl
763c995c E24f 11ec 8b99 164b2ae4754b Next post Prázdniny v hradeckých školách jsou ve znamení oprav