2. 12. 2023
Hcup Gala 2020 003

Svátek olomouckého univerzitního hokeje, klub HC UP ukončil sezonu galavečerem v kapli

První ročník Univerzitní ligy ledního hokeje skončil kvůli pandemii koronaviru předčasně už v březnu, olomoucký univerzitní klub za ním udělal poslední tečku až ve čtvrtek 17. září. Hráči se svým doprovodem, realizační tým a také sponzoři týmu se hodili do gala a v Kapli Božího Těla v areálu Uměleckého centra Univerzity Palackého na konviktu se společně ohlédli za plněním strategických cílů klubu v sezóně 2019/2020.

Slavnostní večer otevřela zpěvačka z nedalekého kabaretu Nabalkoně, vzápětí však atmosféra posmutněla, jelikož následující minuty věnovala moderátorka vzpomínce na nedávno zesnulého reprezentačního trenéra Miloše Říhu. Pak už se mikrofonu chopil předseda klubu Dominik Pudelka. „Hráči tvoří skvělou partu, kterou jsou v lize pověstní. Do uplynulé sezóny se nám podařilo vstoupit skvělými výsledky, kterými jsme všechny soupeře zaskočili. Pak přišly Vánoce a hráčům se už nepodařilo navázat na to, kde před svátky skončili. V konečném pořadí jsme se tak umístili na 6. místě. Cílem v novém ročníku univerzitní ligy je opět se dostat na vítěznou vlnu,“ hodnotil. Částečně také představil vize a směřování klubu v sezoně 2020/2021.

Foto: Vojtěch Duda

Poté už se záře reflektorů zaměřila na pět individuálních ocenění, jež čekaly na své majitele. Ceny hráči převzali z rukou Vlastimila Fialy, zástupce firmy Decathlon, která je jedním z partnerů klubu. Nejlepším střelcem se stal Dominik Cach, který zaznamenal deset gólů, z toho dva vstřelil dokonce v oslabení. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Mikuláš Rimmel a cenu pro nejlepšího obránce si odnesl Dominik Dubovči. Pro oba se jednalo o první sezónu, kterou odehráli v modrobílých dresech. Titul Nejlepší brankář si úspěšností 91,47 % zajistila olomoucká jednička mezi tyčemi Ondřej Horváth.

Foto: Vojtěch Duda

Jako poslední byla předána cena realizačního týmu, kterou si zasloužil útočník Petr Mareček. Ten už se na ledě v dresu HC UP nepředstaví, jelikož předpisy dovolují nastupovat pouze hráčům narozeným od roku 1993. V uplynulé sezoně byl však nedílnou součástí týmu a oporou v kabině. „Mrzí mě, že už za HC UP nemůžu hrát. Díky kluci za všechno. Jsem už starej, ale určitě budu týmu nablízku i nyní,“ okomentoval svoji situaci s posmutnělým úsměvem.

Foto: Vojtěch Duda

Naposledy se za uplynulým ročníkem ULLH ohlédl také sportovní manažer Ján Kršiak. „Minulou sezónu hodnotím pozitivně. Hráči se každý rok zlepšují a tým minulou sezónu posilnili kvalitní nováčci. Velká škoda, že okolnosti zabránily odehrání play-off, na které jsme se všichni těšili. Na trend zlepšování se chceme navázat i v nové sezoně, protože papírově máme nejkvalitnější kádr. Zároveň věřím, že už nic nezabrání odehrání play-off, ve kterém chceme zabojovat o co nejlepší umístění,“ shrnul.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Covid 19 5073811 1280 Previous post Aktuální informace k epidemiologické situaci v Náchodě
Pros 5201376 1280 Next post Ve středu začne drive-in hlasování pro krajské a senátní volby