22. 4. 2024
Brodie2

Studenti Univerzity Hradec Králové sbírají zkušenosti na Floridě

V tomto týdnu byl hostem Fakulty informatiky a managementu hradecké univerzity pan Brodie Mather, odborník z floridského centra počítačové bezpečnosti IHMC (Florida Institute for Human&Machine Cognition), jehož primárním cílem je vývoj systémů propojujících člověka a technologie.

Studenti i další zájemci měli možnost účastnit se dvou jeho přednášek – první z nich pojednávala o aktuálních výzkumných projektech řešených na IHMC a druhá byla odborně zaměřená na vizualizační techniky a nástroje pro velká data. Dále program návštěvy zahrnoval setkání s vedením fakulty a také odborné workshopy v počítačových laboratořích, kde se vybraní studenti prakticky seznamovali s programovým řešením, databázovými strukturami a možnostmi dalšího rozšiřování vizualizační aplikace vyvíjené tímto centrem (viz.foto, Brodie Mather první zleva).

Návštěva z Floridy tak navazuje na úspěšnou oboustrannou spolupráci a je základem pro tvorbu dalších cest k předávání nových zkušeností v oblasti vizualizací velkých dat s možným využitím v počítačové bezpečnosti, byznysu, ekologii, vojenství a řadě dalších oblastí.

Díky předchozím dohodám absolvovalo v tomto výzkumném centru pracovní stáže již více než 20 studentů FIMky: „Pobyt na Floridě byl jedním slovem výborný! V IHMC pracují špičky ve svém oboru, takže můžete nasbírat spoustu nových zkušeností. Jako plus určitě beru, že v IHMC pracuje spousta dalších stážistů, takže si můžete najít nové přátele po celém světě,“ hodnotí svůj pobyt jeden z účastníků stáže Dušan Salay, student oboru Aplikovaná informatika.

Autorka článku : Věra Palánová, děkanát FIM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Andre Agassi The Key Of My Shots Looking At The Ball If It Was Like A Watch Previous post Andre Agassi je bez práce…
13124512181 660x371 Next post Jak vznikl “náš letopočet”? Určovat datum na základě narození Krista je dost problematické