22. 4. 2024
Bea79a84 4ed7 11ee 89c1 164770abfccd

Strom Olgy Havlové v Teplicích

Praha – V Zámeckém parku v Teplicích bude 10. září slavnostně představen další Strom Olgy Havlové, který bude později zasazen v areálu Společnosti pro komplexní péči o zdravotně postižené Arkadie. Teplice se tak výsadbou břízy připojí k celoroční kampani Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) s názvem Olga je tu s námi a připomenou si nedožité 90. narozeniny zakladatelky nadace paní Olgy.

Před pěti lety bylo při slavnostních setkáních po celé zemi vysazeno 85 Stromů Olgy Havlové na počest jejích tehdy nedožitých 85. narozenin. Nadace ve výročním roce 2023 navázala výsadbou nebo pojmenováním dalších pěti Stromů Olgy Havlové.

Slavnostní setkání a předání Stromu Olgy Havlové se uskuteční v Zámecké zahradě v okolí Zahradního domu, kde Arkadie v neděli oslaví 33 let od svého založení. Od 13 hodin začne v parku bohatý program pro veřejnost (dílničky pro děti, vyrábění totemu z keramických dílků, sportovní akce – běh s cílem vybrat peníze na další břízy do stacionáře ad.). Od 15:00 hodin Arkadie propojí svou oslavu s akcí MALÁ PAŘÍŽ, kde vystupují místní umělci. Na podiu bude představen Strom Olgy Havlové, který bude později zasazen v areálu Arkadie. Ředitelka nadace Monika Granja předá Arkadii pamětní desku a připomene výjimečnou osobnost paní Olgy.

Vysazení každého nového Stromu Olgy Havlové je spojeno s jedním z témat, která byla pro paní Olgu klíčová a jimž se s velkým úsilím věnovala. V Teplicích to bude téma “Podpora dětí se zdravotním znevýhodněním”. Propojení nadace se společností Arkadie se datuje do roku 1992, kdy se paní Olga spolu s Otkou Bednářovou zúčastnila slavnostního otevření Pomocné školy Arkadie v Teplicích. Vznikla z iniciativy rodičů dětí se zdravotním postižením, kteří po sametové revoluci napjali své síly a v krátké době založili občanské sdružení Arkadie. „Podpora dětí se zdravotním znevýhodněním je jedním z hlavních pilířů činnosti naší nadace. V rámci našich programů pomáháme dětem se zdravotním postižením k začlenění do společnosti a snažíme se jim umožnit, aby měli srovnatelné životní podmínky s ostatními dětmi. Přispíváme jim na rehabilitace, na nákup zdravotních pomůcek, nemalé prostředky věnujeme na vzdělání,“ říká Monika Granja, ředitelka nadace.

Ve výročním roce 2023 nadace vyhlásila mimořádnou sbírku Dárek pro Olgu, jejímž cílem je vybrat v roce nedožitých 90. narozenin paní Olgy symbolických 900 000 korun na pomoc znevýhodněným lidem. Úspěšné dosažení cílové částky a následné rozdělení mezi potřebné by pro ni bylo tím nejlepším narozeninovým dárkem. Více ke sbírce na www.olgahavlova.cz 

Hlavní mediální partneři jsou Česká televize a Český rozhlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality Small Zoom 572 Previous post Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila rekonstrukci nemocniční jídelny
Lightning 2660929 1280 Next post Díky vědcům z CzechGlobe nabízí aplikace Windy.com i předpověď požárního rizika