21. 2. 2024
Breathing Apparatus Dangerous Emergency 36031

Sto tisíc korun od kraje pomůže hasičům v Dubenci

Královéhradecký kraj poskytne finanční dar 100 tisíc korun obci Dubenec na Trutnovsku. Obec využije peníze na pořízení potřebného vybavení pro místní hasiče. Poskytnutí finančního daru dnes schválila Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném zasedání.

 „Velice si cením aktivit dobrovolných i profesionálních hasičů. Když jsem se přijel podívat na škody, které záplavy způsobily, zajímalo mne, zda mají hasiči veškerou potřebnou techniku, která by jim zásahy usnadnila. Dozvěděl jsem se, že některou důležitou technikou nedisponují a jsou závislí na pomoci od profesionálních hasičů z Hradce Králové a okolí. Toto potřebné vybavení pak využijí i okolní obce,“ odůvodňoval poskytnutí finančního příspěvku hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který obec nedávno po lokálních záplavách navštívil.

Dubenec zasáhly povodně již po několikáté. Z toho důvodu obec pořídila začátkem letošního roku protipovodňové poldry, které napomohly velké množství vody zachytit: „Poldry určitě splnily svůj účel. Pokud by nebyly umístěny v polích nad obcí, tak by byly škody daleko vyšší,“ dodal hejtman Štěpán.

 „Naše obec zajišťuje požární ochranu pro další dvě obce a okolí, když je potřeba. Z této částky nakoupíme čistící techniku, konkrétně vysokotlaký čistič a průmyslový vysavač na vodu společně s přepravním vozíkem k našemu zásahovému automobilu. Tuto techniku využije naše jednotka sboru požární ochrany pro urychlení čištění zatopených prostor,“ řekl starosta obce Dubenec Jaroslav Huňat.

Královéhradecký kraj podporuje činnost sborů dobrovolných hasičů dlouhodobě. V roce 2018 vynaložil 23 milionů korun na provoz jednotek požární ochrany obcí a dalších 2,8 milionu korun poskytl přímo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na pořízení nové techniky, na provoz, ale i na pořádání různých kulturních či sportovních akcí, mezi které spadá například reprezentace kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Parkány 1 Previous post Uzavírka v centru Náchoda 21.-23. 6. 2019
Ancient Antique Art 243059 Next post Svatojánský jarmark v Ronově nad Doubravou