22. 4. 2024
040

Standardní a latinskoamerické tance potěšily návštěvníky taneční soutěže Hradec Králové Open 2021

Hradec Králové – V uplynulých dnech se v Kongresovém centru Aldis konala mezinárodní taneční soutěž Hradec Králové Open 2021, která je jedna z nejstarších soutěží v České republice a ve střední Evropě. V letošním roce proběhl její 32. ročník, na který přijelo mnoho soutěžících také ze zahraničí.

Hlavní organizátorskou práci odvedli manželé Krtičkovi. My jsme požádali o rozhovor Jaroslava Krtičku, aby nám o soutěži něco přiblížil. Pane Krtičko mohl byste čtenáře seznámit s tím, jaká taneční soutěž zde proběhla?

V letošním roce ve dnech 16.-17.10.2021 se konala taneční soutěž HRADEC KRÁLOVÉ OPEN 2021 -WDSF OPEN. Tato soutěž je jedna z nejstarších v Evropě, kdy na základě světové federace jsou soutěže přidělovány do jednotlivých zemí, kde zúčastněné taneční páry získávají za své umístění body, které se započítávají do světového Rank listu. V letošním roce se soutěž konala také jako Dance Sport Europe – pro dětské, juniorské a mládežnické taneční páry (Grand Prix Europe) a soutěž WDSF (World Dance Sport Federation) pro kategorii do 21 let, dospělé a seniorské taneční páry. Vždy se jedná o tance standardní a latinskoamerické. Druhý den, tj. v neděli se mimořádně konalo Mistrovství Senior III v 10-ti tancích. Myslím, že se jednalo o opravdu velice zajímavý program, který byl rozvržen do dvou dnů. Účast párů, trenérů a rozhodčích byla v letošním roce z 21 zemí.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Jak hodnotíte úroveň soutěžících?

Úroveň tanečních párů byla vysoká o čemž svědčí účast tanečních párů v mládeži, kde byly 2 taneční páry z první padesátky světového Rank listu. Pro tyto páry je zajímavé, že jsou nasazeny až v druhém nebo třetím kole soutěže. Ta úroveň a účast z mnoha zemí byla v letošním ročníku na vzdory opatřením, které byly vyžadovány Covid-19, velice vysoká.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Na jakou nejbližší aktivitu manželů Krtičkových se mohou lidé těšit?

Soutěž tohoto významu vyžaduje po skončení jednoho ročníku, začít připravovat ročník další. Mimo tuto soutěž se snažíme pro taneční páry z ČR pořádat minimálně dvě soutěže ročně. Jednu vždy v únoru a březnu, další v květnu a červnu.  Další naší aktivitou jsou kurzy tance pro dospělé.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=JsIeIDx9Le0″]

Rád bych při této příležitosti sdělil, že letošní ročník byl pořádán v rámci význačných akcí REGINA, kde chci poděkovat městu Hradec Králové za podporu. Poprvé jsme na letošní ročník obdrželi podporu od Královéhradeckého kraje. Bez dalších drobných sponzorů a mecenášů, nadšenců pro tanec, kteří se podíleli na zdárném chodu soutěže bychom, to nezvládli. Všem patří velký dík. Těšte se s námi na 33. ročník soutěže HRADEC KRÁLOVÉ OPEN 2022 – WDSF OPEN, v říjnu 2022.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Na soutěž přijeli i tanečníci z Litvy, včetně nejmladšího páru tanečníků z Bonus klubu v Jonavě, jednalo se o Augustase Maročka a Simonu Jefimenkaitė. „Tady se nejedná o olympijské hry, kam jste přijeli jen vyhrát. Sem se jedete zúčastnit, ukázat um tance a získat zkušenosti, tak jako na dalších podobných soutěžích pro páry,“ řekl šéf a trenér Bonus dance klubu Sergei Jefimenko.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha (Simona Jefimenkaitė a Augustas Maročka)
foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha
foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha
foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aukce Pozvánka Final Previous post Dobré víly pořádají aukci. Dražit se bude umění i netradiční zážitky!
Master Class Pláš Sv. šebestiána Next post Filmový kemp Cinema Open nabídne filmy i workshopy