7. 12. 2023
1200px Stadium Fk Viktoria Žižkov

Stadion na Žižkově čekají úpravy během příštího roku

Městská část Praha 3 a FK Viktoria Žižkov a. s. vydávají na základě společných jednání ve věci zastaralosti fotbalového stadionu následující prohlášení.

Vzhledem k neustále se zpřísňujícím požadavkům na parametry fotbalových stadionů pro 2. ligu, s ohledem na morální zastaralost stadionu postaveného v padesátých letech a s ohledem na fakt, že minulá vedení městské části odprodala soukromým subjektům pozemky původně sloužící jako vstup, parkoviště, tréninkové hřiště a další klíčové zázemí stadionu, se obě strany obávají, že nyní není možné splnit požadavky licenčního manažera FAČR pro udělení profesionální licence pro fotbalový ročník 2020/21. Mezi tyto podmínky patří například zajištění 5 vstupů na stadion, parkování pro 60 automobilů, zázemí pro televizní štáby, press centrum, oddělené ošetřovny pro sportovce a diváky či násobné množství toalet, než je tomu v současnosti.

Z tohoto důvodu se obě strany shodují, že požadované úpravy stadionu budou provedeny během příštího ročníku. FK Viktoria Žižkov proto požádá FAČR o to, aby klub mohl během rekonstrukce dočasně využívat pro zápasy zázemí jiného pražského stadionu, a začne v tomto duchu okamžitě jednat.

Současně obě strany deklarují zájem na společném hledaní dlouhodobého řešení. Jako vhodné řešení vzniklé situace zvažují například možnost založení společného podniku nebo prodej stadionu s povinností vybudovat do deseti let nový stadion a tréninkové zázemí s možností zpětného odkupu při nesplnění podmínek.

zdroj: https://www.praha3.cz/radnicni-noviny/zpravy/stadion-na-zizkove-cekaji-upravy-behem-pristiho-roku-n906042.htm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6bdf5ca8 B540 11ea Aab0 12a6bd7787f3 Previous post Kraj pomůže dobrovolným hasičům s nákupem defibrilátorů a dalšího zdravotnického materiálu
Collage Next post Prezidentem Českého hokeje byl znovu zvolen Tomáš Král