19. 5. 2024
Bdn 2020 (presunuto)

Speciální koncertní projekt Bittová, Dusilová, Načeva Spolu Naposledy se přesouvá na listopad příštího roku

Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu měly sejít v listopadu tohoto roku a rozloučit se speciálním společným koncertním programem Spolu s podtitulem Naposledy. Vzhledem k aktuální situaci kolem pravidel v pořádání kulturních akcí se koncerty plánované na 9. – 13. listopadu v Brně a Praze přesouvají na podzim roku 2021.

„Spolu“ je exkluzivním koncertním počinem, který není třeba v zásadě představovat. Již s premiérovým uvedením v roce 2017 slibovalo spojení trojice fenomenálních zpěvaček zcela odlišných žánrů zajímavý hudební zážitek. A toto očekávání bylo splněno na sto procent. Nejen zájmem diváků, kteří vstupenky na všechny koncerty vzali útokem, ale i kladnými kritikami, které se následně objevily:

„Celý večer osciloval někde mezi šamanismem a elektronikou, stejně jako individuální projev umělkyň. Šamanismus ztělesněný v Ivě Bittové a jejích improvizacích, snovou elektronikou a muzikantstvím Lenky Dusilové a tvrdší elektronikou Moniky Načevy.“iReport.cz.

 

Nové termíny koncertů s podtitulem „spolu naposledy“:

Brno – Sono
9.11.2020 se přesouvá na 15.11.2021

Praha – Palác Akropolis
11.11.2020 se přesouvá na 18.11.2021

12.11.2020 se přesouvá na 19.11.2021
13.11.2020 se přesouvá na 20.11.2021

Předprodej vstupenek stále probíhá v síti Ticketstream, všechny zakoupené vstupenky zůstávají i nadále v platnosti.

https://www.ticketstream.cz/vstupenky/bittova-dusilova-naceva-spolu  

Atmosféru koncertů přibližuje videoklip ke skladbě Na Svahu II z repertoáru Moniky Načevy na text Jáchyma Topola.

Na video se podívejte zde:

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=zH3i5x_X5pE”]

K dispozici je i live CD/DVD se záznamem z koncertů v Praze a Brně.

O projektu:

S koncertním programem „Spolu“ se trojice dam v premiéře představila v roce 2017, kdy oznámily první čtveřici koncertů. Původně šlo pouze o tři, ale po vstupenkách se doslova „zaprášilo“. A protože všechny lístky zmizely během několika hodin, byl přidán ještě předpremiérový koncert v Plzni. Tento úspěch již tehdy naznačoval, že by toto mini turné nemuselo být tím posledním. Tento předpoklad se potvrdil o rok později. Podzimní koncertní šňůra roku 2018 čítala již sedm koncertů.

Každá z protagonistek projektu Spolu patří ke špičce svého žánru. Iva Bittová patří již od roku 1987 k oceňovaným umělkyním v hudebním, filmovém i divadelním průmyslu jak na naší, tak zahraniční scéně. Jejím hlavním poznávacím znamením je lidová hudba a hra na housle. Na svém kontě má rozsáhlou diskografii i filmografii a ve všech oborech nespočet ocenění.

Lenka Dusilová vstoupila do hudebního světa v roce 1988 a zapsala se do hudební historie rockového a alternativního hudebního žánru jak spoluprací s významnými hudebníky, tak hlavně jako sólová umělkyně. Na svém kontě má deset alb a šest hudebních cen.

Monika Načeva je výraznou součástí českého kulturního prostředí od roku 1992, věnuje se fúzi žánrů od šanzonu po techno. Mimo jiné je členkou divadelního souboru Sklep.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Render It.00 00 52 24.still016 Previous post Sarah & The Adams přichází s novým videoklipem k titulní písni ze stejnojmenného alba Pověz mi
Maxresdefault Next post Národní sportovní agentura vypsala výzvu Můj klub 2021