19. 5. 2024
1596522652zapkp Dkz 6321

Spartu posiluje Ladislav Krejčí

Sparta hlásí další letní posilu! Po Dominiku Holcovi, Martinu Minčevovi, Ondřeji Čelůstkovi a Dávidu Hanckovi podepsal tříletou smlouvu na Letné náš odchovanec Ladislav Krejčí. Ten se vrací do rudého dresu po čtyřletém působení v italské Boloni. Ve Spartě bude nosit na dresu číslo 9! Krejčí cestuje spolu s týmem na soustředění do rakouského Bad Kleinkirchheimu.

V roce 2016 to bylo velmi emotivní loučení. Krejda odcházel z klubu, se kterým získal double a zažil cestu do čtvrtfinále Evropské ligy. Rozhodl se jít za svým vysněným zahraničním angažmá a přestoupit do italské Boloni. Poslední den ve Spartě strávil mezi svými spoluhráči na soustředění v Rakousku, kde s nimi strávil volný den na raftech. A pak odjel za angažmá v Serii A. V Boloni odehrál v průběhu čtyř let 84 zápasů, z čistě ofenzivního hráče se přetransformoval ve fotbalistu, který je schopný nastoupit i s obrannými úkoly. A teď nastal čas vrátit se do Sparty.

V ní nastupoval od dětství, patři do silného ročníku 1992. První čtyři starty za A-tým si připsal v sezoně 2009/2010, mezi opory pak patřil od sezony 2011/2012. V rudém dresu nastoupil celkem do 194 soutěžních zápasů, vyhrál dva tituly, v sezoně 2013/2014 i český pohár a Československý superpohár.

„Láďa je odchovanec, sparťan, má reprezentační zkušenosti, působil roky v zahraničí. Velkou výhodou je, že se v Itálii naučil hrát na všech pozicích na lajně, má zkušenosti s obranou ve čtyřech i ve třech hráčích. Proto i trenér o jeho příchod hodně stál. Stejně jako Ondra Čelůstka je Krejda typ hráče, který má po návratu ze zahraničí velkou touhu a motivaci vyhrávat a bojovat o trofeje, na které v cizině nedosáhl. Přesně tohle náš tým potřebuje. S trenérem jsme si vytyčili, že chceme mít 90 procent mužstva k dispozici pro soustředění, což se nám podařilo. Téměř kompletní kádr pro sezonu odjel do Rakouska.“ říká sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Moc jsem se sem těšil, jsou to krásné pocity, vracet se na Spartu. Odehrál jsem toho tady dost, těším se, až zase nastoupím v rudém dresu,“ řekl bezprostředně po podpisu smlouvy Ladislav Krejčí.

zdroj:https://sparta.cz/cs/clanek/spartu-posiluje-ladislav-krejci-37075

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bd0b79ee D5bc 11ea A207 0256522e6623 Previous post Hradecké putování po evropských projektech sklidilo u veřejnosti velký úspěch
Hands 2906458 1280 Next post Bývalá ubytovna se promění na domov pro seniory