19. 5. 2024
Southern Avenue Credit David Mcclister 04

Southern Avenue na pražském koncertě v dubnu v LMBaru podpoří The Youniverse

V Praze v jeden večer zahrají na stejném pódiu dvě vycházející hvězdy moderního blues – rocku. Již dříve oznámený koncert memfisské kapely Southern Avenue obohatí The Youniverse, energická alternativní blues – rocková kapela ze Slovenska.

Obě kapely mají hodně společného. Jejich hudební historie se píše stejně dlouho a obě formace svou existencí vzbudili velkou pozornost. Jejich tvorba se opírá o kořeny blues a fúze různých hudebních žánrů.

The Youniverse se na slovenské hudební scéně zjevili v roce 2015. Ústřední dvojice, zpěvačka Tammy Nižňanská a kytarista Jerguš Oravec, chtěla vytvořit kapelu, která bude znít jako kdyby spolu měli dítě Led Zeppelin a Kanye West. Po ustálení členů kapely, za bubny Adam Olexík, baskytara Šimon Vladár, vytvořili silně znějící sestavu absolutně pohlcující pódia. Společně snili o experimentování a propojování hudebních žánrů. Jejich sny se naplnili o rok později vznikem prvního EP „Raise Hell, Kid“. Plnohodnotný debut vydali v roce 2018 a nazvali jej CMYK. Na 2 LP albu namíchali ve čtyřech „barevných“ částech hypermoderní upgrade ošoupaného blues – rocku, srovnatelného s kteroukoliv moderní blues – rockovou nahrávkou v zahraničí.

The Youniverse jsou jednou z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti a jejich koncert slibuje hodně energické kytarové hudby s prvky funku a hip-hopu s příměsí elektroniky, folku a surf rocku. Přidanou hodnotu dodává zpěvačka Tammy svým specifickým tanečním projevem.

Koncert kapel Southern Avenue a The Youniverse se koná 21. dubna v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.net.

Více informací naleznete na www.livermusic.cz a https://www.facebook.com/events/841115236345197/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Money 2724241 1280 Previous post Přes 24 milionů na kulturu. Kraj podpoří obnovu bastionu v Josefově i Muzeum Boženy Němcové
Screenshot 10 Next post Linka bezpečí: Neziskovka roku 2019!