13. 6. 2024
Image

Soutěž statutárních měst „Hejbni s elektrem“ vstupuje do druhé poloviny

Do své druhé poloviny vstupuje soutěž s názvem „Hejbni s elektrem pro lepší život“, kterou pro statutární města v České republice letos vyhlásil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN.
 
Zapojená města, kterých je celkem 25, soutěží o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispívají k ochraně životního prostředí, navíc mohou získat jednu z finančních výher.
 
„Jsme rádi, že také chcete ‚hejbnout s elektrem‘, děkujeme za váš odpovědný přístup k životnímu prostředí,“ vzkazuje účastníkům Roman Tvrzník, předseda představenstva ELEKTROWIN a.s.
 
První ročník byl zahájen 1. dubna letošního roku, ukončen pak bude k  31. 3. 2019, organizátoři výsledky vyhodnotí během měsíce dubna a veřejnosti oznámí na slavnostním vyhlášení soutěže, které se bude konat 23. 5. 2018 v Havlíčkově Brodě.
„Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2701 tun elektrozařízení, což je o cca 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017,“ říká za ELEKTROWIN a.s. Tomáš Kirbs.
 
Soutěží se ve třech kategoriích: první (A) je určena městům od 40 000 do 89 999 obyvatel, druhá (B) nad 90 000 obyvatel. Třetí kategorie se jmenuje „Skokan roku“.
 
Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.
První tři města v kategoriích A a B získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun, Výše odměny u kategorie „Skokan roku“ činí 50 tisíc Kč. Odměny bude možné využít na podporu dalších aktivit a projektů ve vítězných městech.
 
V průběhu soutěže město Hradec Králové dosud odevzdalo do systému celkem 117,05 tun elektrozařízení, což v přepočtu na jednoho obyvatele činí 1,26 kg.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Regiontour Brno 2019 (9) Previous post Je libo Cesta kamene nebo Festival zážitků? Královéhradecký kraj zve v Brně na aktivní dovolenou strávenou na kole
Image Next post Lednová výzva : “Do práce na kole”