2. 12. 2023
Cup2

Soupeře tentokrát porazil Babinec

Studenti opět poměřili své manažersko-ekonomické dovednosti v soutěži FIM SIM CUP, která se konala 14. 11. 2019 na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

Soutěže, která se letos konala již podruhé, se zúčastnilo 51 studentů rozdělených do 12 týmů, které měly za úkol zvolit správnou strategii a zorganizovat logistické procesy při prodeji mléčných výrobků na území Německa v prostředí celopodnikového informačního systému SAP ERP. Jednotlivé týmy musely identifikovat, jaké produkty se prodávají v jednotlivých regionech, naplánovat přesuny mezi sklady a zvolit správnou cenovou strategii. „Smyslem soutěže je atraktivní formou přiblížit studentům problematiku podnikových informačních systémů. Praktické znalosti těchto systémů jsou pak v praxi velice žádoucí“, upřesnil za organizační tým Pavel Čech z Katedry informačních technologií, která akci pořádala.

Všechny týmy byly za své úsilí oceněny dary od společnosti Škoda Auto, a.s., která je spolupořadatelem akce. První místo obsadil šestičlenný tým s názvem Babinec a získal finanční odměnu 20 000 Kč, tým Andílků si za druhé místo rozdělil částku 12 000 Kč a třetí Atol si odnesl odměnu v hodnotě 8 000 Kč.

„Týden před soutěžním dnem jsme měli možnost se zúčastnit přípravného soustředění, na kterém jsme se seznámili s portfoliem produktů, které byly určené k následné distribuci. Zkusili jsme si několik simulačních kol a na základě toho jsme zvolili strategii na soutěžní den. Jednalo se o dva klíčové faktory, které nám pomohly k dosažení vítězství. Prvním z nich byl vhodně sestavený tým, ve kterém byly jasně určené pozice a druhým pak správně zvolený postup, který jsme po každém kole upravovali na základě vygenerovaných reportů“, řekl jeden z členů vítězného týmu Daniel Jablonský, student informačního managementu.

V prosinci tohoto roku organizátoři plánují uspořádat podobnou akci i pro ekonomicky zaměřené střední školy, pro které by téma praktického využití informačních technologií mohlo být zajímavé. O tom, že má FIMka v této oblasti studentům co nabídnout svědčí i fakt, že se v soutěži Fakulta roku umístila na prvním místě mezi veřejnými fakultami s ekonomickým zaměřením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Krest6 Foto Tatrakolemsveta2 Previous post Stanislav Synek vydal druhé pokračování knihy o legendární výpravě Tatra kolem světa
P1400407 Next post Dobrotety Královéhradeckého kraje oslavily 5. výročí speciálním koncertem, který opět pomáhal