22. 4. 2024
P1510488 Snapseed Kopie

Sluchově handicapovaní mohou kontaktovat nemocnici díky simultánnímu přepisu řeči

Fakultní nemocnice Hradec Králové nabízí sluchově handicapovaným využívat při kontaktu s nemocnicí on-line službu simultánního přepisu řeči volaného v reálném čase. Pro využití této služby zajišťované ORBI PONTES z. s. mohou zájemci kliknout v pravém horním rohu webu nemocnice na symbol přeškrtnutého ucha a následně se mu otevře speciální okno na přepis.

Podle provozovatelů systému je simultánní přepis řeči ideální pro osoby s postižením sluchu, s poruchami řeči nebo hlasu a pro osoby, případně pro cizince, kteří preferují psanou formu komunikace. „Je to jeden ze způsobů jak usnadnit komunikaci s pracovníky nemocnice sluchově handicapovaným lidem,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Zájemci o simultánní přepis napíší do příslušného pole své telefonní číslo, následně jim systém zavolá zpět a díky přepisovateli mluvené řeči může komunikovat se zaměstnanci nemocnice. Systém umožňuje také přepojení na kteroukoliv z linek nemocnice za stálého přepisu řeči volaného. „Jde o plynulý a přirozený telefonický hovor, proto tato služba činí své uživatele rovnoprávnými v přístupu k bezbariérové telefonické komunikaci,“ uvedl ze ORBI PONTES z.s. Ladislav Kratochvíl, ředitel spolku.


ORBI PONTES z.s. na letošní rok připravuje vytvoření specializovaného portálu soustřeďujícího zdravotnická zařízení, která mohou lidé se sluchovým handicapem telefonicky kontaktovat s podporou doslovného přepisu řeči pracovníků v reálném čase. Portál bude obsahovat nejen odkazy na weby takto přístupných lékařských pracovišť, ale bude zde možné telefonický kontakt s podporou této služby přímo vyvolat. Více informace o aktivitách ORBI PONTES z.s. je možné najít na www.orbipontes.cz

zdroj: https://www.fnhk.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Road Work 1148205 1280 Previous post Příprava rekonstrukce křižovatky ulic Brněnská a Na Brně pokračuje
Nový Projekt (2) Next post Sněmovna schválila nový typ občanských průkazů s biometrickými údaji