23. 5. 2024
Samička Slona Indického

Sloní samička pije od matky mléko

Samička slona indického, která se v pátek 27. března 2020 narodila v Zoo Praha, váží 92 kilogramů a měří 86 centimetrů. Od matky Tamary již pravidelně pije mléko. Za předpokladu teplého počasí ji chovatelé již za několik dní plánují vypustit do venkovního výběhu.

Již o víkendu se režim v Údolí slonů začal po pátečním Tamařině porodu postupně stabilizovat. Během několika dní plánují chovatelé sloní skupinu spojit a za dobrého počasí by se malá samička mohla poprvé podívat i ven. To, že se jedná o samičku, je po chovatele dobrá zpráva. Protože sloni žijí v mateřských liniích, bude moci ve stádě v Zoo Praha zůstat.

Malá samička je druhým mládětem slonice Tamary, kterou Zoo Praha získala společně se samicí Janitou v roce 2012 ze Srí Lanky. Prvorozeným mládětem Tamary je čtyřletý sameček Rudi. Pražská sloní skupina nyní čítá osm jedinců o třech samcích a pěti samicích. Obývají Údolí slonů otevřené na jaře 2013. Zoo Praha očekává narození ještě druhého mláděte, březí je i samice Janita.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/12272-sloni-samicka-pije-od-matky-mleko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

královéhradecký kraj Previous post Královéhradecký kraj distribuuje ochranné pomůcky i mezi sociální služby
Http Com.ft.imagepublish.upp Prod Us.s3.amazonaws Next post Kraj chce nakoupit plicní ventilátory pro náchodskou nemocnici