22. 4. 2024
1462727107 1249981

Školy mají zájem o vizualizéry, kraj je získá pomocí dárcovského programu

Královéhradecký kraj získá finanční dar ve výši 400 tisíc korun z Dárcovského programu firmy ČEPS. Finanční prostředky určené k podpoře krajů v boji s onemocněním COVID-19 pomohou s nákupem výpočetní techniky do školských zařízení kraje i dalších potřeb spojených s online výukou a s vyučováním z domova.

„Školy potřebují vybavení na realizaci online výuky nejen pro učitele, ale i pro žáky. Zaznamenali jsme zájem ze strany škol o vizualizéry, které slouží ke snímání obrazu ve fyzické podobě a převádí je do digitální podoby. Za peníze získané z dárcovského programu bychom pořídili přes padesát kusů těchto zařízení a tím vyhovíme zhruba osmdesáti procentům požadavků škol, které mají velký zájem o tyto přístroje,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za krajské školství.

Vizualizér dokáže nasnímat fotku, list papíru s textem, předměty a mnohé další a převést je do digitální podoby. Pokud se vizualizér připojí k počítači, dokáže obraz z papíru promítnout na další digitální plochy jako  například na další monitory nebo interaktivní tabuli. Z těchto důvodů se nejčastěji využívá při přednáškách a prezentacích. Obraz sejmutý vizualizérem lze v digitální podobě dále upravovat prostřednictvím vhodného softwaru. Školská zařízení Královéhradeckého kraje dostanou vizualizéry začátkem měsíce června.

Kraj bezprostředně zareagoval na uzavření škol kvůli koronaviru a nabídl pomoc s online výukou všem školám bez ohledu na zřizovatele. Kraj realizuje webináře k využití vzdělávacích platforem (Google a Microsoft) a na stánky na stránky skolysobe.cz umisťuje výběr z nabídky online vzdělávacích materiálů a možnosti jednotného komunikačního prostředí. Prostřednictvím stránek darujmedoskol.cz kraj také mapuje poptávky škol po potřebné technice i nabídky jednotlivých firem školám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mouth Guard 5068146 1280(1) Previous post Královéhradecký kraj se připravuje na ukončení nouzového stavu
Escape Cover Next post Mladá švýcarská kapela Sinplus představuje první singl a videoklip Escape z připravovaného studiového alba