4. 12. 2023
62fa1648 B23c 11ea B621 0e8e4f58ecff

Skok do života zve do biografu na Pivovarském náměstí – na retrofilmy, komedie i dokumenty

Letošní rok bude na Pivovarském náměstí opět ve znamení letních kin. Diváci si budou moct vychutnat filmové lahůdky pod hvězdnou oblohou. Program pro ně již potřetí chystá i BIOGRAF u dvou přátel, který provozuje hradecká obecně prospěšná společnost SKOK do života, která poskytuje sociální a návazné služby dospělým lidem s mentálním postižením. První promítání proběhne už 25. června s filmem King Skate.

„Sezónu letních kin jsme letos měli otevřít promítáním filmu Rebelové. Naši klienti i pracovníci milují písničky z filmu i barevný styl, ve kterém se děj muzikálu odehrává, takže výběr filmu byla pro nás jasná volba. Bohužel, vzhledem k počasí jsme nakonec projekci zrušili. Další promítání budou průřezem české filmové tvorby od 60. let do současnosti a diváky by měly hlavně bavit,“ zve na Pivovarské náměstí dramaturgyně kina Ilona Machová a doufá, že v dalších dnech se počasí umoudří.

Kino chystá retro lahůdky jako jsou Limonádový Joe, Na samotě u lesa nebo teď už kultovní Nudu v Brně. Přivítá ale i „skejťáky“ na dokumentu Šimona Šafránka o historii rychlých prkýnek King Skate a zve i na klukovskou road movie Všechno bude, která bodovala na Českých lvech.

„Všechny filmy jsme vybírali s ohledem na naše klienty a na rodiny s dětmi, které k nám chodí. Ti často nemohou sledovat filmy s titulky. Proto je náš program ryze český,“ zvou na promítání pracovníci SKOKu.

Projekce budou probíhat každý letní čtvrtek od 20 hodin před kavárnou BISTRO u dvou přátel, kde diváci mohou využít i služby občerstvení. Podpoří tak provoz sociálního podniku a udělají radost i zdejší obsluze. Promítání je zdarma.

Sezení je zajištěno na židličkách a kapacita letního kina je kolem 150 lidí. Do BIOGRAFu si ale diváci mohou přinést i vlastní deku, karimatku nebo židličku, aby měli jistotu, že si budou mít kam sednout, kdyby přišlo diváků víc.

První promítání, která diváky čeká, je zmíněný film King Skate. Začátek je 25. června od 20 hodin. Kompletní program kina najdou diváci na www.skokdozivota.cz nebo na facebooku SKOKu do života https://www.facebook.com/skokdozivotahk/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lubko 5945 Previous post Denny Samko zařídil v 89. minutě bod proti Brnu
Opera Snímek 2020 06 19 213452 Safaripark.cz Next post Světový den žiraf připomene tiché vymírání. Úspěšní řešitelé vědomostního kvízu se setkají se žirafami zblízka