Hradec Králové – SKOK do života, o.p.s. přestěhoval svoji sociální službu LAFARMA do bývalých prostor BISTRA u dvou přátel. Tato sociálně terapeutická dílna pomáhá udržovat schopnosti, vědomosti a životní stereotyp dospělého člověka s mentálním postižením tak, aby se co nejvíce přiblížil svým zaměstnaným vrstevníkům.

Díky přesunutí provozu BISTRA u dvou přátel do nedaleké restaurace získali klienti sociálně terapeutické dílny SKOKU do života zázemí bývalé kuchyně. Rozšířila se jim tak nabídka činností o práci s potravinami (např. příprava jednoduchých jídel, těstovin, sušení bylin a ovoce). Ovoce a byliny jim vypěstují klienti sociálně terapeutické dílny v Polánkách nad Dědinou. Tu provozuje SKOK do života v přirozeném prostředí vesnice. Nová lokace LAFARMY v centru města pak klientům umožní mimo jiné trénink socializace (např. trénink společenského chování při návštěvě restaurace apod.).

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.


Obecně prospěšná společnost SKOK do života, o.p.s. poskytuje 4 sociální služby pro dospělé s mentálním a kombinovaným postižením na Hradecku a provozuje chráněnou dílnu a sociální podnik. Po náročném období v pandemii opět realizuje plánované skoky.