22. 4. 2024
2 (2)

Sedmý ročník Motivačního programu Prokopa Diviše zná své vítěze v Pardubicích

Pardubice – Čtvrtým rokem se žáci ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích zúčastnili Motivačního programu Prokopa Diviše, který vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce již posedmé. Na dnešním slavnostní vyhlášení v Hudební síni v Pardubicích si své šeky a diplomy převzalo devět oceněných studentů.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici po celý školní rok sbírají body podle toho, jak jim to jde ve škole i mimo ni, ve studentských soutěžích a dalších aktivitách nad rámec běžné školní docházky.  Hlavní motivací k dobrým studijním výsledkům je pochopitelně ocenění a peněžitá odměna 16 000, 11 000 a 7 000 Kč, dle umístění na 1. – 3. místě.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Pardubicích se motivačního programu zúčastnila počtvrté. „Mezi studenty je o program velký zájem. Finanční odměna od ČEZ Distribuce je pro žáky zajímavá a zároveň dosažitelná. Program podporuje aktivitu, píli a studium elektrotechniky a líbí se i nám pedagogům, protože studenty motivuje k větší aktivitě,“ říká Petr Mikuláš, ředitel školy.

Společnost ČEZ Distribuce spolupracuje se školami, které vychovávají elektro odborníky dlouhodobě. Vzájemná spolupráce je výhodná i pro naši společnost, která motivuje studenty a snaží se podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia. Motivační program Prokopa Diviše je oblíbený u studentů i pedagogů a pomáhá podpořit nadané studenty, kteří se v mnoha případech uchází o zaměstnání právě v energetice. Studenti peníze použijí například na cestování, na kurz autoškoly nebo na nákup nářadí.

Na východě Čech jsou do programu zapojeny dvě střední školy: Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradební, Hradec Králové a SPŠE a VOŠ Pardubice

Celkové výsledky Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice

obory kategorie „H“

  1. místo Jonáš Rys
  2. místo Dominik Trunec
  3. místo Antonio Kulháň

obory kategorie „L“

  1. místo Jakub Vokáč
  2. místo Matěj Šisler
  3. místo Jakub Jankovič

obory kategorie „M“

  1. místo David Haisman
  2. místo Lukáš Nastoupil
  3. místo Radim Leština

3 (2)


Skupina ČEZ různými formami dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a motivaci žáků ke studiu technických oborů. Kromě Motivačního programu Prokopa Diviše například pro ně pořádá Distribuční maturitu, a to hned na třech místech – Hradci Králové, Ostravě a Kladně. Dalšími jsou energetická (Elektrárna Ledvice) a jaderná (Temelín a Dukovany) maturita. Velmi populární je soutěž „Vím proč“,  o nejlépe natočený a vysvětlený pokus popisující některý z fyzikálních  jevů, do které se mohou zapojit i žáci ze základních škol.  Přímo ČEZ Distribuce pak má  i vlastní dvouletý Absolventský program, během něhož absolventi učilišť, středních i vysokých škol mají v rámci zácviku k dispozici takzvaného garanta, který je provází adaptací ve společnosti a v pracovním procesu.  Během zácviku rovněž rotují po různých odděleních, zapojují se do rozvojových programů a mají možnost účastnit se exkurzí do provozů Skupiny ČEZ.

Fyzik a teolog Prokop Diviš (vlastním jménem Václav Divíšek, 1698 -1765 ) zasvětil svůj vědecký život především elektřině; známý je především jeho vynález bleskosvodu. Diviš rovněž studoval vliv elektřiny na rostliny a využití pro léčbu některých nemocí.

ČEZ Distribuce, a. s. ze Skupiny ČEZ provozuje na území České republiky vedení v délce 163 680 km s 3,6 mil. odběrných míst. Společnost působí na území krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a částečně v kraji Zlínském a Vysočina. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky klientů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení firma umožňuje další rozvoj české ekonomiky a vytváří prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

352700324 211443825094080 2167669306531589466 N Previous post České lvice vyráží na EuroBasket 2023
Czech Basket 14 Next post Těžce vybojované vítězství proti Italkám