19. 5. 2024
Dsc 4542

Sedm výrobců z Královéhradecka získalo titul Regionální potravina 2021

Karamelový větrník od prince nebo KOZÍ ŽERVÉ to jsou jen některé z výrobků, které se nově mohou pochlubit oceněním Regionální potravina. V Královéhradeckém kraji získalo značku kvality celkem sedm producentů.

Certifikáty si ocenění výrobci převzali na vinařském festivalu Hradecký Koštýř. I tam bylo možné oceněné výrobky samozřejmě ochutnat nebo si je zakoupit. Vítězům soutěže Regionální potravina v Královehradeckém kraji poblahopřáli za Státní zemědělský intervenční fond ředitel Regionálního odboru SZIF Hradec Králové Aleš Sobel a náměstek ministra zemědělství Aleš Kendík.

foto: Královéhradecký kraj

Krajský koordinátor soutěže Lukáš Vacek ze společnosti F E S T I N G, s.r.o. uvedl: „Do soutěže Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2021 se přihlásilo rekordních 178 výrobků, což bylo nejvíce za dvanáctiletou historii pořádání této soutěže. Nejpočetněji zastoupenou kategorií byla kategorie Alkoholické a nealkoholické nápoje. Hodnotitelská komise zde vybírala z 38 vzorků.“

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Značku Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2021 získaly tyto výrobky:

1. Hovězí párky – Havlíkův Dvůr

2. Farmářský mazánek z mangalice s cibulí – Ing. Jan Bošina, Vernéřovice

3. Kozí žervé – Krkonošská kozí farma

4. Farmářské mléko – Karsit Agro

5. Žitný kvasový chléb s otrubami – Jiří Rudolf, Česká Skalice

6. Karamelový větrník od prince – Radka Luňáková, Černilov

7. Podorlická višňovice – Podorlická sodovkárna

Jedním z výrobků, který může na svém obalu prezentovat logo Regionální potravina, jsou HOVĚZÍ PÁRKY. Josef Havlík z firmy HAVLÍKŮV DVŮR o ocenění řekl: „Regionální potravinu chápeme jako známku, že naši práci děláme dobře. Je to ocenění pro lidi, pro naše přátele i kolegy, s kterými spolupracujeme.“

foto: Královéhradecký kraj

Ocenění Regionální potravina můžou získat pouze producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek získává právo užívat značku Regionální potravina, což značí, že výrobky jsou čerstvé a pocházejí z lokálních surovin.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. Aktuálně je oceněno 407 výrobků od 312 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na http://www.regionalnipotravina.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nemocnice Rnk 22 Previous post Začátek modernizace rychnovské nemocnice je na dosah. Kraj od státu dostane slíbených 300 milionů
Ddh 36 Next post Náchod po rozsáhlé modernizaci otevřel dětské dopravní hřiště