21. 2. 2024
Ya1m7tkeh25c5ad4669d1083.94674211

Ščasný: Očekávám, že navážeme na přípravu

Tiskové konference před startem jarní části sezony se účastnil trenér Zdeněk Ščasný, Costa, Martin Frýdek.

Příprava Spartě vyšla. Co očekáváte od jarní částí sezony?

Zděněk Ščasný: Očekávám, že navážeme na přípravu. Vždycky je lepší, když je příprava povedená. Pokud ale nenavážete na výsledky z přípravy, tak je všechno zapomenuto. Čekám, že se zvedneme jak herně tak výsledkově a posuneme se v tabulce.

Co říkáte na výkony mladých hráčů v přípravě?

Martin Frýdek: Je skvělé, že mladí kluci dostávají víc šance v A týmu. Je to dobře pro ně i pro nás ostatní v kabině. Všichni mladí hráči teď vědí, že šance v A týmu pro ně je a že je jen na nich, zda se jí chopí.

Kdo bude v jarní části kapitánem?

ZŠ: Rozhodli jsme se, že uděláme větší skupinu hráčů, kteří by měli vést kabinu. Martin Frýdek s Costou budou mezi ně patřit, ale snažili jsme se zvýšit počet hráčů s větší odpovědností.

Martine, co říkal táta na to, že k této skupině patříte?

MF: Táta nic neříkal, spíš se o tom budeme ještě bavit.

Kteří další hráči budou mezi vůdčí skupinu patřit?

ZŠ: Nebudu zatím doplňovat. Hráči se to dozvědí při odpoledním srazu od nás. Je asi celkem jasné, kteří hráči v této skupině budou. Na hřišti určitě bude kapitán jeden, protože to ani jinak nejde. Chceme ale, aby se rozložila zodpovědnost. Došli jsme k tomu po dohodě s Tomášem Rosickým a myslím, že to je dobrý nápad.

Dominik Plechatý v přípravě podával výborné výkony. Překvapil vás?

ZŠ: Byl jedním z těch, kteří s námi trénovali už na podzim. My jsme pořád hledali konstruktivního stopera. Někdy to bývá tak, že je najdete doma. Jedna věc je ale příprava, druhá samotná liga. Je obrovský rozdíl hrát na hostování a pak před našimi fanoušky. Ne každý to ustojí. Dominikův vývoj je ale zajímavý. Ať nastoupil v mládežnické reprezentaci nebo v juniorce, roli zvládnul. V přípravě vypadal velmi dobře.

Dokázali jste podle vás v přípravě odstranit rezervy?

ZŠ: Nebudu se pouštět do rozboru, kde byly rezervy. Tvrdím, že musíme najít herní tvář a vědět, co chceme hrát. Naše cesta začíná zlepšením pohybu. Chceme hrát více kolektivně. Na to jsme se hodně zaměřili. Pokud náš vývoj půjde nahoru, ukáže se, že jdeme dobře. Můžeme klopýtnout, ale nesmí to být jako na konci podzimu.

Jak se vám spolupracuje s novými asistenty Michalem Horňákem a Petrem Janouškem?

Costa: Myslím, že to jsou trenéři, kteří znají kulturu Sparty. Jeden z nich za ni dokonce hrál. Pomáhají nám na hřišti i utvářet atmosféru v kabině. To je velmi pozitivní věc.

Během přípravy odešel Nico Stanciu. Připravovali jste se na tuhle variantu?

ZŠ: Nepřipravovali. Věděli jsme na konci podzimu, že projevil přání odejít. Na druhou stranu se choval jako profesionál, trénoval naplno, hrál v přátelských zápasech a hrál dobře. Přišel za námi během soustředění a ptal se nás, zda má odejit. My jsme mu řekli, že je to jeho rozhodnutí. Na závěr jsme mu popřáli hodně štěstí. Byli jsme připraveni, že Nico může odejít. Proto jsme to nechali na něm. Náhradu jsme nehledali, měli jsme 25 hráčů a zkoušeli různé varianty. Pokud by někdo přišel, přivítal bych to, ale i bez Stancia jsme podávali dobré výkony. Lidi Měli Stancia rádi, ale musíme si poradit bez něj.

Martine, zvýší se teď tvoje role v týmu?

MF: Nejsem jediný středopolař, je to o všech v týmu, jak to bude vypadat.

Jste spokojený s pohybem na přestupovém poli?

ZŠ: Hráči, které jsme si vytipovali, nám vyšli. Z mého pohledu nezvykle brzy. Hráči s námi mohli hrát přípravu a projevilo se to. Kluci potvrdili, že jsme udělali dobře a své uplatnění tu najdou.

Drchal a Hložek také odehráli výbornou přípravu.

ZŠ: Budování pozice záleží na nich. To musí každý fotbalista zvládnout sám. Hráči vnímali, že si oba o pozici řekli. Drchal je na svůj věk velmi vyspělý na balonu. Druhá věc je, že nesmí ustrnout a taky slyšet, kolik má odehrát zápasů. Oba ale mají velkou budoucnost.

Jak se vám spolupracuje se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým?

ZŠ: Já myslím, že přirozeně pokračuje v tom, co tady bylo. Dělal jsem po odchodu Pavla Hapala souběžně obě funkce, ale s Tomášem spolupracuji stejně jako před tím. Spolupráce je velmi dobrá a konstruktivní a věřím, že to tak zůstane.

Očekáváte ještě nějaké změny v kádru?

ZŠ: Já nevím, jestli někdo odejde. Nikdy to nejste schopen odhadnout. Neplánujeme ale, že by se tak stalo. Možná někdo odejde na hostování. Padlo jméno Dočkal, to je otevřené, ale v tuhle chvíli to tak nevidím.

Oslabil nějak v kabině vliv rumunských hráčů po odchodu Stancia a Vatajela?

ZŠ: Neoslabil. Krom toho si představit, že by byl problém mezi mnou a hráči. Vztah máme na velmi dobré úrovni. Nemůžu ani dělat rozdíl mezi Chipcem, Nitou a dalšími hráči. Alex byl vyděšený, když četl v médiích o údajných šumech v kabině. Pozice hráčů je standardní a nic se na ní nezměnilo.

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/scasny-ocekavam-ze-navazeme-na-pripravu-34758

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

58747557 Previous post Kraj získal prodloužení dotace na pevnost Dobrošov. Vypisuje zakázku počtvrté
Image Next post Před 160 lety se narodil starosta Hradce Králové František Ulrich