25. 5. 2024
Render It.00 00 52 24.still016

Sarah & The Adams přichází s novým videoklipem k titulní písni ze stejnojmenného alba Pověz mi

Kapela Sarah & The Adams vydala v dubnu letošního roku silné a mnohými hudebními kritiky vysoce hodnocené album Pověz mi, kolekci jedenácti písní v češtině, jejichž autorkou je sama frontmanka a zakladatelka skupiny Šárka Adámková.

Sarah & The Adams nyní představují videoklip ke stejnojmenné titulní písni. Videoklip Pověz mi se nese v duchu krásných obrazů, hlubokých emocí a dohromady vytváří jakýsi alternativní svět, do kterého divák dostává při jeho sledování volnou vstupenku.

“Ve videoklipu jsem chtěla zachytit intimitu a zároveň skrytou divokost písně,“ přibližuje námět Šárka Adámková. Kapela a režisér se rozhodli použít maringotku, která je pro ně symbolem obojího a stala se na pár dní jejich domovem. Nastěhovali se do ní se vším, od nádobí, přes retro fotky zpěvaččiných rodičů, po hudební nástroje a sbírku jejích šatů.

„V maringotce vznikl jakýsi náš malý vesmír, ve kterém nic není problém a já doufám, že přesně taková energie dýchá i ze samotného videoklipu,“ popisuje dojmy z natáčení Šárka Adámková.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nISs20LfP68″]

Samo natáčení trvalo jen jeden den, ve kterém toho ale všichni hodně zažili. Magické setkání s volně se pasoucími koňmi, koupání v ledové Vltavě, nebo oheň s kapelou. Klip vypráví o pocitech a každodenních dojmech jednoho člověka, které získává od chvíle, kdy ho ráno na samotě probudí slunce, až po moment, kdy slunce zapadá. Pár, který v klipu vystupuje, hraje zpěvačka Šárka Adámková a její přítel, kytarista Michal Gregor. Klip režíroval David Van, kamery se chopil Lukáš Hausenblas.

Celým videoklipem se táhne ještě jedna dějová nit, kde zpěvačka zaznamenává na polaroid ne zcela typické momentky ze světa kolem sebe. „Pro mě opět důležitý symbol zdánlivě nedůležitých okamžiků našeho života, kterých si ale stojí za to všimnout a uchovat si je v srdci,” doplňuje Šárka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

28468389 1591869817575243 6439682600785629466 N Previous post Pedagogická fakulta otevírá nový studijní obor pro zájemce o vizuální kulturu a tvorbu
Bdn 2020 (presunuto) Next post Speciální koncertní projekt Bittová, Dusilová, Načeva Spolu Naposledy se přesouvá na listopad příštího roku