19. 5. 2024
Opera Snímek 2020 04 25 112626 Safaripark.cz

Safari Park Dvůr Králové bude od 27. dubna znovu otevřen. Vstup je možný pouze s předem zakoupenou vstupenkou

Po rozhodnutí vlády mohou být za zpřísněných hygienických podmínek od 27. dubna znovu otevřeny zoologické zahrady. Safari Park Dvůr Králové nepodceňuje rizika spojená s pandemií koronaviru a připravil sérii opatření, která pomohou ochránit návštěvníky, ošetřovatele i chovaná zvířata.

„Vzhledem k tomu, že safari park disponuje mnoha desítkami hektarů plochy, lidé se u nás mají možnost pohybovat v dostatečných odstupech. Zároveň jsme připravili další opatření pro bezpečnou návštěvu, a to jak uvnitř safari parku, tak u vstupu do našeho areálu,“ ujišťuje ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Do safari parku bude možné vstoupit přes turnikety pouze se vstupenkou zakoupenou předem – tedy buď s permanentkou nebo se vstupenkou koupenou on-line přes službu webticketing. Tím se zabrání ve vytváření front u vstupu. „Pro případ, že se návštěvníci nedozví o nutnosti nákupu vstupenky předem, rozmístíme před vstupem do parku informační cedule s QR kódy odkazujícími na portál, kde lze vstupenky koupit,“ předesílá vedoucí oddělení návštěvnického servisu Jan Pařík.

Pro maximální zjednodušení nákupu vstupenek a kvůli uzavření pavilonů se budou vstupenky prodávat pouze ve dvou zlevněných kategoriích, tedy vstupenka pro dospělé za 190 Kč a dětská vstupenka za 150 Kč. Projížďka Africkým a Lvím safari bude možná pouze vlastním automobilem, bude podmíněna zakoupením vstupenek do safari parku a cena vjezdu automobilu je 350 Kč, všechny vstupenky bude možné koupit pouze předem on-line. Občerstvení v celém areálu bude zajištěno prostřednictvím prodejních automatů. Po celém areálu a před vstupem budou rozmístěny stojany s dezinfekčním gelem.

V celém areálu bude platit povinnost nosit roušku. Vedení safari parku zároveň návštěvníky žádá o ohleduplnost, a to jak mezi sebou, tak vůči zaměstnancům a samozřejmě i zvířatům. „Návštěvníci nám v safari parku velmi chyběli a těšíme se, že je budeme moci zase přivítat, prosíme je však při návštěvě o maximální ohleduplnost a dodržování všech mimořádných opatření,“ žádá Přemysl Rabas.

Za více než měsíční uzavření safari parku pro návštěvníky probíhala příprava na sezónu a i přes nutné odložení některých oprav byly dokončeny nové venkovní expozice pro šelmy, do kterých budou v nadcházejících dnech postupně převážena zvířata z dočasných ubikací. „Z chovatelské stránky nebyl chod safari parku nijak poznamenán a ošetřovatelé odvedli skvělou práci v tom, že u nás chovaná zvířata nezaznamenala oproti běžnému režimu žádnou změnu,“ uzavírá vedoucí zoologie Jaroslav Hyjánek.

zdroj: https://safaripark.cz/cz/o-zoo/novinky/safari-park-dvur-kralove-bude-od-27.dubna-znovu-otevren.vstup-je-mozny-pouze-s-predem-zakoupenou-vstupenkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Biřička Previous post Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky
Muzeum Exteriér 017 Next post Muzeum východních Čech v Hradci Králové se pro veřejnost otevře už 12. května 2020