13. 6. 2024
Money 2696228 640

S novou bankovní aplikací ušetříte

Známý slogan hlásá, že i banku můžete mít rádi. To ovšem nemusí být jednoduché, a nakonec to spíš dopadá, že má banka spíše ráda vás, resp. vaše peníze. Jak tedy změnit tento vztah?

Základem je dobře volit z nabídek na trhu. Proto vznikla aplikace Kalkulátor bankovních poplatků: https://www.bankovnipoplatky.com/kalkulator.html. Aplikace byla vytvořena v rámci spolupráce Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové s majitelem a zakladatelem webu Ing. Patrikem Nacherem. Umožňuje rychle nabídnout spotřebiteli individualizovaný přehled poplatků na zřízení a užívání platebního účtu. Žádné složité čtení dlouhých sazebníků obsahujících podmínky „jestliže-pak“, hvězdičky nebo háčky jako „až“ nebo „max.“. Stačí pouze vyplnit formulář a aplikace spotřebiteli zpracuje nestranné srovnání účtů splňujících jeho požadavky a seřadí je dle ceny.

Významným faktem je, že je tato společně vytvořená aplikace první srovnávací aplikací oficiálně vedenou v seznamu ČOI dle zákona 370/2017 Sb., O platebním styku. „Také jsme rádi, že se ukázala schopnost spolupráce odborníků napříč fakultou i fakulty s praxí. Přesto tím hlavní je, aby aplikace dobře sloužila veřejnosti a tím plnila cíl webu bankovnipoplatky.com: zvyšovat informovanost bankovních klientů, přispět ke kultivaci vztahu mezi bankou a klientem a samozřejmě snížit bankovní poplatky“, říkají autoři aplikace dr. Ivan Soukal, dr. Aneta Soukalová a dr. Jan Draessler.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pohádky A Bajky 002 Previous post Muzeum východních Čech v Hradci Králové představuje novou publikaci POHÁDKY A BAJKY PRVNÍ REPUBIKY
Image0042 Next post Ministryně Jana Maláčová plánuje změny v oblasti rodinné politiky