22. 4. 2024
Befunky Collage

Rýsuje se hokejová spolupráce Hradec – Kolín! Kozlům vypomůže Jan Veselý

Všichni loňští vítězové jednotlivých skupin 2. ligy podali přihlášku do Chance ligy, které budou v sezóně 2020/21 součástí. Mezi trojicí těchto mančaftů je také SC Kolín, jenž se do druhé nejvyšší soutěže vrací po dlouhých sedmatřiceti letech. A měl by mít silného partnera v podobě extraligového Mountfieldu HK – oba kluby aktuálně jednají o podobě a rozsahu spolupráce.

Mountfield HK usiluje o spolupracující oddíl v Chance lize delší dobu, SC Kolín jakožto nováček druhé nejvyšší soutěže by se zase rád opřel o podporu extraligového mančaftu. Nabízí se tak vzájemná kooperace, pro kterou se oba kluby vyslovily.

Jak by měla vypadat z pohledu Hradce Králové? „Jsem rád, že jsme našli partnera v Chance lize, se kterým, pevně věřím, bude přínosná spolupráce oběma směry. Velkou výhodou je pro nás výborná dojezdová vzdálenost, která umožní trenérům intenzivněji sledovat naše mladé i některé nadějné kolínské hráče v zápasech. Hráčům našeho širšího kádru na hranici extraligové sestavy umožní vhodné zápasové vytížení,“ představuje vizi Mountfieldu HK generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Zároveň je to příležitost i pro některé naše hráče, kteří doposud působili v jiných klubech, si říct o šanci v našem A-mužstvu – příkladem může být Honza Veselý, který by měl patřit k tahounům prvoligového nováčka. Obecně musím říct, že mám z dosavadních jednání pozitivní pocity a věřím, že postupně naši spolupráci vyprecizujeme ve všech směrech,“ přeje si Aleš Kmoníček.

Jan Veselý podepsal s Mountfieldem HK nový roční kontrakt s opčním právem. Pětadvacetiletý urostlý forvard doposud odehrál v Chance lize 175 zápasů a nasbíral 116 bodů (72+44). Nyní bude primárně k dispozici trenérům Kolína, může se však objevit také v hradeckém A-týmu.

Prvotní jednání o spolupráci pokročila do další fáze, aktuálně zástupci obou týmů dolaďují její detaily. Další společné kroky a výsledky jednání budou veřejnosti oznámeny, jakmile budou potvrzeny.

Profil Jana Veselého:

Jan Veselý se narodil 22. června 1994 v Jaroměři, do hradeckého hokeje poprvé nakoukl už v roce 2007, většinu mládežnických let ale strávil v sousedních Pardubicích. V mladším dorostu, starším dorostu i juniorce patřil k lídrům ofenzívy, pokaždé se pohyboval okolo průměrného zisku jednoho bodu na zápas – v sezóně 2011/12 ale vystřelil k 54 bodům ve 32 duelech!
V ročníku 2014/15 ze z Pardubic přesunul do Slavie Praha, kde dostal dost prostoru v A-mužstvu. Rok na to se bil zejména za Kolín ve třetí nejvyšší soutěži (25 bodů ve 21 zápasech), kde si ho vyhlédl hradecký Mountfield. Pod Bílou věží naskočil v sezóně 2016/17 k 11 utkáním, většinu ročníku tento 197 cm vysoký útočník bodoval (18 bodů ve 36 zápasech) v Litoměřicích. Rok poté si za Lvy připsal jediný start, v Litoměřicích ale bodově válel – ve 46 duelech zapsal 32 bodů (19+13).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Serious Businessman Taking Notes In Documents During Coffee 3931466 Previous post Rada kraje jmenovala ředitele středních a speciálních škol i pedagogické poradny
Robousy Next post V Robousích roste nový depozitář