19. 5. 2024
Imgp7036

Rozhodující zápas finále 1. volejbalové ligy je tady!

Hradec Králové – Volejbalisté hradecké Slávie se zítra pokusí na horké palubovce v Dobřichovicích utrhnout poslední vítězství a přivést tak do Orlické kotliny vytoužený titul. Tým během celé sezony předvádí výborné výkony, které fanoušky baví, nyní už jen osedlat volejbalový trůn.

Rozhodující utkání se uskuteční v sobotu 6. dubna 20024 v hale TJ Sokol Dobřichovice od 17 hodin. Hradecký mančaft bude doprovázet početná výprava fanoušků.

Přinášíme vám předzápasový rozhovor s trenérem TJ Slavia Hradec Králové Janem Kulhánkem:  

Pane trenére, co myslíte, co ještě říci před pátým a rozhodujícím finále?

Tyto páté zápasy většinou nepřinášejí nijak hezký sport. Není to jen ve volejbale, ale je to všude. Je to spíš takový boj a dost často vyhrává ten tým, který lépe udrží nervy na uzdě a udělá v tom zápase méně chyb. Tahle série je už od začátku velice vyrovnaná. Každý zápas se vlastně může překlopit na obě strany, takže něco předpovídat před tímto zápasem je v podstatě věštění.

Jaká je nálada v týmu před tímto zápasem?

Hráči se na to těší, je to už několikátý vrchol. Letos jsme opravdu měli tolik vrcholů, že věřím tomu, že hráči už jsou na to v hlavách připravení. Oproti soupeři máme tu výhodu, že jsme si vyzkoušeli pátý zápas už v té vypjaté atmosféře proti Budějovicím. Zatímco Dobřichovice procházely celým play-off až do finále poměrně hladce. Věřím tomu, že tyto zkušenosti zúročíme, stejně jako zkušenosti z poháru, kde jsme vlastně v každém kole hráli utkání o to udržení se v té soutěži. Každý zápas při prohře je v poháru tím posledním. Takže věřím, že hráči už ve svých hlavách dokážou s touto situací pracovat a samozřejmě věřím i tomu, že to dokáží lépe než aktuální soupeř.

Jak vnímáte tu skvělou podporu od FANS VOLLEY HK a dalších diváků?

Co se týče podpory fanoušků, my si toho strašně moc vážíme! To, co se teď děje okolo hradeckého volejbalu v letošní sezoně, je úžasné. Musím říct, že před sezonou bych tomu nevěřil, vlastně jsme si to ani neuměli představit. Jak návštěvnosti na domácích zápasech, tak na výjezdech si moc vážíme a absolutně to nebereme jako samozřejmost. Jsme za tu podporu moc rádi a vidím na hráčích, že se naučili s tou podporou pracovat a že jim teď v jejich výkonech pomáhá. Speciálně v těch těžkých koncovkách, které se v této sérii odehrávají téměř v každém setu.

One thought on “Rozhodující zápas finále 1. volejbalové ligy je tady!

  1. Těšíme se a budeme na značkách. Náš mančaft jsou borci za každých okolností a ukazují to i v prohraných zápasech. Teď jsou všechny zápasy těžké a prohry i výhry jsou těsné, ale “My jsme všude doma” 😉😊🏐🔴⚪

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Img 4188 Previous post Začal basketbalový boj o ovládnutí Brna
Bailey Mvp Next post Video: MPV měsíce března je v Kooperativa NBL Adrio Bailey