19. 5. 2024
Troja 3068 Foto Sona Sera (2)

RockOpera Praha přidává druhou premiéru Tróji

Na premiéru rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Trója, plánovanou na 19. března, zbývá už jen pár vstupenek. Proto se divadlo RockOpera Praha rozhodlo přidat druhou premiéru, která se koná následující den, tedy v pátek 20. března.

“Zájem o novou součást naší antické série je opravdu mimořádný. Aby tedy nikdo nepřišel zkrátka, přidali jsme druhou divadelní premiéru, která vychází na pátek, pro mnoho návštěvníků atraktivnější den. Naposledy jsme na základě velké návštěvnosti dvakrát po sobě hráli v roce 2018 premiéru hororového hitu Vymítač. Tehdy ho během dvou večerů zhlédlo zhruba 1 600 diváků,” říká libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

“Už nyní je nám jasné, že se z Tróji stane událost sezóny, a doufáme, že bude slavit minimálně stejný úspěch jako zmíněný Vymítač,” dodává.

Podobně jako v případě Vymítače se v jedné z hlavních rolí objeví Kamil Střihavka, jenž ztvární krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření divadla představuje Trója pro populárního zpěváka stěžejní téma.

Obsazení dále láká například na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou, fanoušky RockOpery Praha stále oblíbenějšího Jana Tláskala nebo Pavlu Forest, která divadlo založila společně se svým životním partnerem, tedy skladatelem, klávesistou a uměleckým ředitelem Milanem Steigerwaldem.

Režie se ujal fenomén fyzického divadla Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie, která mimo jiného slibuje velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dále dočkají akrobatických kousků a ohnivé show.

Skladby z Tróji zazněly v RockOpeře už v roce 2019 při silvestrovské koncertní premiéře a dostalo se jim od publika nadšených ohlasů. Divadlo svým nejnovějším titulem rozšiřuje antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.

Vstupenky na www.rockopera.cz/program

Více o rockové opeře Trója: https://www.rockopera.cz/troja/

Facebook RockOpery Praha: https://www.facebook.com/rockopera.cz/

Instagram: rockoperapraha

YouTube: https://www.youtube.com/user/rockovaopera

RockOpera Praha na Spotify: https://open.spotify.com/artist/7Mhwn87WVnXWtHVtZgR6SI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Muzeum Eliscino Nabrezi 465 Previous post Muzeum východních Čech otevře digitální bránu do dějin. Pomůže mu kraj
Money 2724241 1280 Next post Přes 24 milionů na kulturu. Kraj podpoří obnovu bastionu v Josefově i Muzeum Boženy Němcové