13. 6. 2024
Troja Plakat

RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní premiéru svého nového díla Trója. Divadelní premiéru plánuje na 19. března příštího roku

„Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se bude jednat o jeho první zápornou roli v RockOpeře“, říká umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest. Ta se připravuje na roli věštkyně Kassandry, která bude diváky celým příběhem provádět. „Nevycházíme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímá nás jen pověst, na jejímž základě zpracováváme zcela nový scénář“, dodává.

„Vytvářím pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky,“ říká umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Režie opery o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt, se ujme Irina Andreeva, známá díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta. RockOpera Praha bude navíc spolupracovat se skupinou scénického a historického šermu Brudýři. Tu mohli příznivci divadla vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Troja se stane součástí antické série RockOpery Praha, kam spadají první tři rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. Ty v letošní podzimní sezóně RockOpera Praha reprízuje.

Více informací na:

www.rockopera.cz

https://www.facebook.com/rockopera.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1410917 Previous post Mountfield HK podlehl po samostatných nájezdech Bílým Tygrům Liberec 2:3
Theater 2007956 1280 Next post Kulturní akce s trvalou záštitou kraje obdrží téměř čtyři miliony korun