4. 12. 2023
Image191

RockOpera natočila klip k Tróje bájné. Jeviště divadla se změnilo na filmové studio

RockOpera Praha představuje videoklip ke skladbě Trója bájná z rockové opery Trója. Objeví se v něm Eva Urbanová v roli bohyně Artemidy, Pavla Forest jako věštkyně Kassandra a herečka Jenn Kirk, která má symbolizovat Tróju. 

„Rozhodli jsme se tentokrát natočit videoklip bez příběhu, s důrazem na design a nádherné záběry,“ říká libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka RockOpery Praha Pavla Forest.

Klip se natáčel přímo na jevišti divadla. „Kvůli jedné scéně jsme na něj dokonce umístili rozsáhlé umělé jezírko,“ přibližuje Forest. Video vzniklo ve spolupráci s režisérem Nikitou Dovzhenkem, jenž se podílel také na klipu ke skladbě Zrození z rockové opery Frankenstein nebo na oceňovaném Pláči z hororového Vymítače.

Nejbližší představení Tróji by mělo divadlo odehrát 1. dubna. Jestli se ale opravdu uskuteční, záleží na vývoji situace kolem koronaviru. Divadlo také plánuje premiéru nové rockové opery Maria Madonna, která by se měla uskutečnit 23. září. Nové dílo bude pojednávat o životě Ježíše Krista z pohledu Panny Marie. V hlavních rolích se představí Pavla Forest a Honza Tláskal. 

Více na www.rockopera.cz nebo www.facebook.com/rockopera.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ester Pro Fb Rgb Previous post Centrum uměleckých aktivit zahajuje nový rok výstavou Ester Geislerové
Image Proxy Next post Olej do kanalizace nepatří! Kam s ním poradí chytrá aplikace…