22. 4. 2024
Rockforpeople1

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

V rámci Rock for People Home, letošní zmenšené verze jednoho z nejstarších a největších tuzemských festivalů, ohlásili organizátoři Rock for People ročník 2021 i první dvě desítky potvrzených umělců.

„Sejít se v královéhradeckém Festivalparku naživo s fanoušky  a zároveň moci komunikovat s těmi, co sledovali livestream na Mall.tv bylo po měsících nejistoty a bez koncertů skvělé. Atmosféra byla i přes vydatný déšť nesmírně příjemná až rodinná. Těší nás, že se plní slib daný návštěvníkům a postupně můžeme znovu potvrzovat toužebně očekávané umělce. Děkujeme všem za podporu a povzbuzení, “ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Ve dnech 10. – 12. června 2021 vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které v rámci Hella Mega Tour doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili velikáni The 1975, glam metalisté Black Veil Brides, po vyprodaných koncertech v Praze a Brně se vrátí Skillet.

Green Day, pětinásobní držitelé Grammy vydali letos v únoru třinácté studiové album Father of All Morherfuckers. Novinku vydali před několika týdny také The 1975. Skupina,  nominovaná na cenu Grammy a označovaná magazínem NME za nejlepší živou kapelu světa, přizvala na aktuální desku Notes on a Conditional Form coby hosta švédskou aktivistku Gretu Thunberg.

Festival přiveze žánrově pestrý výběr ostrovní hudby.  Představí se pop-punkeři Neck Deep, zástupci britského indie-rocku Fickle Friends, The Pale White a Spector, velšský post-hardcore Dream State v čele se zpěvačkou CJ Gilpin, art – pop v podání Childcare, čerstvý objev scény Do Nothing, o jejichž post – punkové energii mluví žurnalisté i promotéři se značným nadšením nebo The Scratch spojující metal s tradiční irskou hudbou.

Rock for People nabídne také nizozemské Dope D.O.D, kombinující hardcore rap s dubstepem, australské elektro – industriální SKYND, metalcore Northlane, alternativní pop z Kalifornie Cemetery Sun i kanadské duo Deadly Apples, které loni předskakovalo na turné Robu Zombie i Marilynu Mansonovi. Z tuzemských zástupců se do festivalového line – upu vrací John Wolfhooker.

Festival Rock for People v těchto dnech dokončuje refundace vstupenek 2020 těm, kteří z důvodu krize zažádali o vrácení částky. Vstupenky 2020 zůstávají v platnosti i na Rock for People 2021. Vzhledem k vyprodanému ročníku 2020 připravili organizátoři možnost registrace na oficiálním festivalovém Bazaru vstupenek bazar.rockforpeople.cz. Registrovaní zájemci získají jako první  možnost koupě uvolněných vstupenek.

Odkazy:
www.rockforpeople.cz

www.facebook.com/rockforpeople.czechrepublic/

www.bazar.rockforpeople.cz

 

Youtube:

Black Veil Brides https://youtu.be/5_xva_RUkr0

Cemetery Sun https://youtu.be/uiGc0RM_PCA

Childcare https://youtu.be/LO_FJdbTEXI

Deadly Apples https://youtu.be/tL1jLdElU08

Do Nothing https://youtu.be/1S-5yDNPFeA

Dope D.O.D. https://youtu.be/NRaqUNdnnsg

Dream State https://youtu.be/kVgzcobF8Ig

Fall Out Boy https://youtu.be/859ik3u3SgY

Fickle Friends https://youtu.be/iEee4W9rEv0

Green Day https://youtu.be/32az2CLr6bo

John Wolfhooker https://youtu.be/t9mc3NxWmbI

Neck Deep https://youtu.be/6d3Fb57g1xo

Northlane https://youtu.be/jGba1gDibw4

Skillet https://youtu.be/nSGgbr98zLQ

SKYND https://youtu.be/-2wfIlIadjQ

Spector https://youtu.be/IyRhCPk5KPA

The 1975 https://youtu.be/wYYQpTbBSBM

The Scratch https://youtu.be/dfKuN7SJiKc

The Pale White https://youtu.be/AfNezV535SI

Weezer https://youtu.be/BdJS11C8LA0

 

Generální partner: Komerční banka

Za podpory: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Calendarium Regina, Hradec Králové

Hlavní mediální partner: Evropa 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Obnova Zámeckého Kopce 66 Previous post Splnění dlouhodobého snu města a Státního zámku Náchod – zahájení revitalizace zámeckého kopce
Dsc 6044 Next post Začaly stavební práce na obchvatu Domašína