4. 12. 2023
Dsc 4675

Řidiči sypačů se proškolí na hradeckém polygonu

Silničáři Královéhradeckého kraje jsou na nadcházející zimní sezonu připraveni. Sklady posypových materiálů jsou plné a k odklízení sněhu se připravuje technika, včetně deseti nových kusů.

Do boje se sněhem se nově zapojí také šest sypačů Scania, jeden sypač Tatra, traktor Zetor a dva nakladače. Celkem jde o 121 sypačů s radlicemi, 51 nakladačů, 18 sněhových fréz a 113 traktorových radliček. Obsluhovat je bude 230 řidičů.

„Naši řidiči musejí zvládat vozidlo často i v extrémních povětrnostních podmínkách, které přes zimu vládnou v horských oblastech a jejich situaci často ještě zhoršují nedisciplinovaní motoristé. Aby úspěšně zvládali svěřené úkoly, ale především, aby se v pořádku vrátili ze směny, jsme pro ně naplánovali školení na polygonu v Hradci Králové,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství s tím, že samotné školení se uskuteční v úterý 22. října 2019 od 11 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin na polygonu v Hradci Králové.

Pokyny budou řidiči dostávat od 85 dispečerů, jimž v řízení zimní údržby pomohou také informace od nové meteostanice na silnici I/33 u Černožic. Jedna ze 13 stávajících – konkrétně na III/3049 v Žernově – prošla modernizací.

Celkem budou silničáři na území Královéhradeckého kraje udržovat 3 541 km silnic I., II. a III. třídy. ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje a. s. totiž ve spolupráci s dvěma soukromými subjekty zajišťuje rovněž sjízdnost silnic I. třídy. Délka neudržovaných krajských silnic se snížila z 301 km v roce 2016 na současných 215 km. Vloni stála údržba silnic II. a III. třídy 173 milionů korun.

Posypové materiály jsou doplněné na maximální kapacitu skladů – 23 000 t soli a 12 000 t inertních materiálů.

Letos bude kvůli snížené únosnosti omezena údržba mostu ev.č.305-003 v Týništi nad Orlicí.

Již třetí zimu bude motoristům pomáhat aplikace, díky níž mohou plánovat optimální trasu a načasování své cesty. Najdete ji od 1. 11. 2019 na adrese https://uskhk.eu/suhhkap/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Larkin Poe Previous post LARKIN POE OZAMUJÍ TERMÍNY EVROPSKÉHO TURNÉ. V PRAZE SE ZASTAVÍ 25. KVĚTNA 2020
Foto Jednání Next post Královéhradecký kraj pomůže při prověření případu malé Leontýnky