„Novak patří na vrchol, ale miluje svoji rodinu. S manželkou a dětmi tráví spoustu času,“ řekl po Djokovičově konci na turnaji v Indian Wells BORIS BECKER (50). Právě v tom vidí Srbův někdejší trenér důvod, proč se slavnému hráči nedaří návrat po zranění tak, jak si sám představoval.

„Aby byl světovou jedničkou, musí tenisu dávat sto procent a vymáčknout ze sebe všechno, co má,“ radil Becker rodákovi z Bělehradu prostřednictvím CCN. „Je to chytrý člověk, který si uvědomuje, co má dělat. Tomu, co potřebuje, se říká oběť,“ dodal šestinásobný grandslamový šampion.

Djokovič vloni několik měsíců laboroval se zraněním lokte. Po Australian Open se rozhodl pro menší operaci. Rekonvalescene po ní byla rychlejší než se očekávalo, ale jeho druhý letošní comeback opět dopadl fiaskem. V Kalifornii byl nad jeho síly Taro Daniel. „Jsem vděčný, že jsem zpátky tak rychle, na druhou stranu jsem se na kurtu vůbec necítil dobře. Udělal jsem tolik nevynucených chyb a nebyl schopen se dostat do rytmu. Byly to pro mě nevysvětlitelné chyby,” hodnotil později Srb porážku 6:7, 6:4, 1:6.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/beckerova-rada-djokovicovi-obetuj-se-19720cz/