22. 4. 2024
Collage

Purkyňova ulice se již brzy dočká kompletní opravy

Komunikace v Purkyňově ulici v Náchodě čeká na svou opravu již řadu let. Přípravy oprav v koordinaci se všemi síťaři se diskutují již více než pět let a termín kompletní opravy byl odsouván především v souvislosti s výstavbou náchodské nemocnice.

V listopadu 2020 město podalo žádost o poskytnutí dotace na tento projekt z Dotačního titulu – Podpora obnovy místních komunikací vyhlášeného Ministerstvem pro místní rozvoj ČR v rámci podprogramu Podpora obcí s více než 10.000 obyvateli a investiční akce byla zařazena do rozpočtu roku 2021.

Podmínky veřejné zakázky na stavební úpravy této komunikace byly vypsány hned začátkem letošního roku a nyní již známe dodavatele, kterým bude společnost M-SILNICE a. s., Pardubice.

„Dobrou zprávou je, že se podařilo tuto investiční akci vysoutěžit za cenu o téměř 4 mil. Kč nižší než byly předpokládané náklady dle projektu, tj. bezmála 16 mil. Kč (13.176.167,05 bez DPH),“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka a dodal: „Součástí kompletní opravy komunikace v ulici Purkyňova bude také nové veřejné osvětlení, nové chodníky s bezpečnostními prvky, místa pro přecházení i zachování parkovacích míst.“

V průběhu března proběhne příprava souvisejících dopravních omezení po dobu stavby, která potrvá cca 6 měsíců. Po odsouhlasení Policií ČR a odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Náchod budeme veřejnost informovat o konkrétních dopravních omezeních a objízdných trasách. Během realizace budou samozřejmě všechny objekty omezené rekonstrukcí přístupny pro složky integrovaného záchranného systému.

Souběžně s rekonstrukcí komunikace uloží společnost VAK Náchod a.s. v jedné z částí potrubí pro nový přivaděč vody, aby již nebylo později nutné do nové komunikace zasahovat. Oprava zařízení společnosti innogy (Teplárna Náchod) byla provedena již v předstihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Syringe 5882595 1280 Previous post Kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací
 Dsc3365 Next post Pavel Zedníček si zahrál v novém videoklipu kapely FROM s názvem Minulost