Královéhradecko – Královéhradecký kraj připravil pro prvňáčky balíčky pro jejich první krůčky do škol. Téměř šest tisíc reflexních batůžků s boxem na svačinu a pracovním sešitem o bezpečnosti v dopravním provozu dostanou noví žáci všech základních škol na území kraje při příležitosti zahájení školního roku.

„Začátek školního roku je důležitým dnem nejen pro žáky, ale také pedagogické i nepedagogické pracovníky školy, rodiče, a zvláště pak prvňáčky. Pro ty je nástup do školy důležitou životní etapou, která s sebou nese seznamování s novým kolektivem, učiteli, prostředím a také zvykání si na dosud nepoznané povinnosti a změnu každodenního režimu. Tento den je pro mnohé z nás významný a nezapomenutelný. I já jsem letos rodič, který povede do školy svého prvňáčka, všem držím palce a přeji, aby se první školní den stal úspěšným startem ještě úspěšnějšího školního roku,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Královéhradecký kraj pro prvňáčky připravil balíčky, které obsahují reflexní batůžek se stahovacími šňůrkami, praktický box na svačinu, reflexní přívěšek na školní batoh a pracovní sešit Ferda v autoškole aneb Jak opičák k řidičskému průkazu přišel. Sešit je vyroben ve spolupráci s BESIPem.

„Balíčky jsme letos znovu připravili s důrazem na zvýšení bezpečnosti pohybu prvňáčků po městech a obcích našeho kraje, ale také s myšlenkou podpořit zdravé návyky dětí v oblasti stravování. K tomu by mohly přispět praktické svačinové dózy, které jsou nově součástí balíčku s bezpečnostními prvky. Osvojit si základy silničního provozu dětem pomůže zábavný pracovní sešit Ferda v autoškole. Všem prvňáčkům přejeme úspěšný začátek jejich cesty za vzděláním a rodičům přejeme co nejvíce trpělivosti, protože tato cesta určitě nebude vždy hladká,“ uvedl náměstek pro oblast školství Arnošt Štěpánek.

Pro školní rok 2023/24 se k 31. květnu hlásilo v Královéhradeckém kraji do 1. ročníku základní školy celkem 5 956 dětí. V Hradci Králové a okolí zahájí školní docházku 1 684 žáků. Balíčky pro prvňáčky kraj do jednotlivých škol distribuoval prostřednictvím obcí s rozšířenou působností.