Hradec Králové – Fotbalový klub FC Hradec Králové, který je ve vlastnictví města, je nyní na prodej. Radnice se rozhodla pro zprostředkování prodeje využít služeb poradenského sdružení Havel & Partners a České spořitelny. Zájemci o koupi klubu se mohou na tyto poradce obracet během června a letních prázdnin.

Proces prodeje by měl být ukončen v zimě, kdy bude známá konečná struktura transakce, prodejní cena a počet akcií, které město prodá. Nový akcionář by měl být veřejnosti představen koncem tohoto roku.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Primátorka města Hradce Králové, Pavlína Springerová, uvedla: “Hledáme akcionáře, který bude pro město spolehlivým partnerem a společně s ním budeme moci plánovat budoucnost klubu. Očekáváme, že nový investor přinese novou strategii a nápady, které pomohou nejen klubu, ale i fotbalové aréně a celému městu.”

V minulosti bylo město v kontaktu s několika potenciálními investory, ale jednání zůstala neoficiální. Nyní se očekává, že do první fáze prodeje vstoupí více vážných zájemců. Druhá fáze jednání proběhne pouze s těmi, kteří předloží zajímavé nabídky.

Poradenské konsorcium Havel & Partners a Česká spořitelna již začalo s analýzou obchodních modelů provozu stadionu a oceněním společnosti. Tato analýza pomůže určit, jaká část akcií bude výhodná k prodeji. Primátorka naznačila, že prodej více než poloviny akcií se jeví jako optimální, s konkrétními čísly, která budou k dispozici během prázdnin.

Budoucnost stadionu

Areál kolem multifunkčního fotbalového stadionu, který byl nedávno dokončen, si město hodlá ponechat. O jeho provoz by se měl starat nový provozovatel, kterého vybere město s pomocí poradce. Existuje možnost, že nový akcionář se stane zároveň provozovatelem, nebo že město vypíše výběrové řízení na nového provozovatele.

Město Hradec Králové se připravuje na prodej akcií svého fotbalového klubu a hledá investora, který přinese novou energii a směr pro budoucí rozvoj klubu a města. Nabídky od zájemců by měly být k dispozici na podzim, a samotný prodej by mohl proběhnout na přelomu let 2024 a 2025.