22. 4. 2024
Road Work 1148205 1280

Příprava rekonstrukce křižovatky ulic Brněnská a Na Brně pokračuje

Příprava rekonstrukce ulic Na Brně a U Parku a křižovatky ulic Na Brně a Brněnská v Hradci Králové může pokračovat. Zastupitelé města na další etapu vyčlenili celkem 11,7 milionu korun, za které město zajistí potřebné pozemky, přeložky sítí a také kompletní navazující projektovou přípravu.

Na rekonstrukci ulic a úpravu křižovatky má již město zpracovanou studii. „Tato studie řeší případné zkapacitnění ulic Na Brně a U Parku a také křižovatky Brněnská x Na Brně, které je nutné nejen z důvodu nového trasování linky MHD, ale také kvůli neustále rostoucímu počtu motorových vozidel v této lokalitě,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Na základě této studie zastupitelé v pondělí jednali o dalším postupu rekonstrukce této oblasti. „V zastupitelstvu jsme schválili potřebné finance, které budeme moci použít na další etapu, potřebujeme zajistit pozemky, přeložky sítí a samozřejmě také kompletní projektovou přípravu,“ dodává primátor. Celkově na zajištění těchto úkonů vyčlenili zastupitelé 11,7 milionu korun. V rámci projektové přípravy budou zhotoveny dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby (DÚR), pro stavební povolení (DSP), pro zadání stavby (DZS) a pro provádění stavby (DPS). „Chceme zahájit práce co nejdříve, abychom územní rozhodnutí mohli mít ještě během příštího roku,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. 

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Z vypracované studie také vyplynulo řešení, jak by měly úpravy křižovatky a okolních ulic vypadat. „Počítáme s tím, že dojde k navýšení počtu řadicích pruhů u levého odbočení z Brněnské do ulice Na Brně. Stejně tak by měly být vybudovány nové zastávky v ulicích Na Brně a U Parku. Celkově dojde k úpravě parametrů vozovky tak, aby byl zohledněn a usměrněn provoz nákladních vozidel jezdících z a do logistického centra za areálem Petrof,“ říká náměstek Bláha. Součástí by měl být také návrh nové infrastruktury pro pěší a cyklisty, a to s důrazem na zvýšení jejich bezpečnosti. „Toho by mělo být docíleno mimo jiné i doplněním chybějící infrastruktury, jedná se například o vybudování nových zastávek MHD v nové zástavbě. Vzhledem k celkové výši předpokládaných nákladů budeme navrhovat její realizaci po etapách. Prioritní bude rekonstrukce křižovatky Brněnská X Na Brně,“ doplňuje náměstek Bláha. Kompletní náklady na rekonstrukci ulic a křižovatky se odhadují na  zhruba 100 milionů korun. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screen 2021 06 03 09 37 40 Previous post V lize povede Votroky Miroslav Koubek
P1510488 Snapseed Kopie Next post Sluchově handicapovaní mohou kontaktovat nemocnici díky simultánnímu přepisu řeči