12. 6. 2024
Christmas Tree 1867135 1280

Předvánoční čas v botanické zahradě s nabídkou vánočních dárků, dobrodružnou výpravou do setmělé džungle nebo putováním za betlémským příběhem

Praha – Botanická zahrada hl. m. Prahy opět nabízí možnost pořídit originální vánoční dárky a zážitky nejen pro milovníky rostlin. Pod stromečkem může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. Samotná vína pak v balíčku spolu s poukazem pozvou na návštěvu vinného sklepa přímo v areálu botanické zahrady.

Pěkným dárkem může být i balíček obsahující tři knihy pro milovníky přírody a dobrodruhy, kalendář na rok 2024, který láká na tropické téma příští sezóny, nebo originální parfém Fata Morgana No. 2. Do 16. prosince se lze vydat na tajemnou prohlídku setmělých expozic skleníku Fata Morgana v rámci programu Džungle, která nespí. A v období adventu přiláká do zahrady Betlémská jurta Divadla bratří Formanů.

„Před Vánocemi se někteří naši kolegové částečně proměňují v pomocníky Ježíška. Probírají se objednávkami, připravují balíčky a snaží se plnit všechna přání, aby dárky z botanické zahrady dorazily včas a udělaly radost pod stromečkem. Největšímu zájmu se tradičně těší zážitky v podobě poukazu na degustaci vín z naší vlastní produkce nebo dárkových vstupenek na příští sezónu. V čase adventu máme také přichystaný zajímavý a zábavný program, ať už se jedná o oblíbené komentované prohlídky skleníku Fata Morgana, tedy program Džungle, která nespí, nebo předvánoční putování za příběhem Ježíše. Ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů připravujeme betlémskou jurtu a také víkendové adventní dílničky,“říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Vánoční poukazy na zážitky z botanické zahrady

Každoroční přemýšlení nad tím, co nadělit blízkým pod stromeček, si můžete usnadnit výběrem z nabídky trojské botanické zahrady. Ta si připravila balíček určený milovníkům tekutých hroznů, který obsahuje jednu láhev bílého nebo růžového vína z místní produkce a dva dárkové poukazy na akci Nedělní sklep, umožňující prohlídku vinného sklepa s výkladem o výrobě vína a s malou degustací na závěr. Poukaz na prohlídku vinného sklepa lze zakoupit i samostatně. Další variantou pro milovníky vína je poukaz na řízenou degustaci a obdarovanému přinese ochutnávku šesti vzorků vína z produkce Vinice sv. Kláry. Radost může udělat také zážitek v podobě procházky Botanickou zahradou Praha v příštím roce. K zabalení do vánočního papíru je připraveno rovněž překvapení, které voní dálkami a dobrodružstvím. Tvoří ho tři knihy dokumentující expedice botaniků do Vietnamu a na Kypr, které doplňuje titul lákající k návštěvě skleníku Fata Morgana. Zakoupit lze i publikaci Květy Faty s kalendářem na rok 2024, který zve obdarované do tropické džungle. Radost pak určitě udělají také další tituly plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře a milovníky přírody vůbec. Novinkou je kniha Ďáblova zahrádka, která čtenáře seznamuje s jedovatými rostlinami naší přírody, zahrad i domácností. Potěšením pro dámy jistě bude originální parfém Fata Morgana No. 2, vonící dálkami a tropickými rostlinami.

Vánoční dárky lze nakupovat na e-shopu botanické zahrady. Objednané zboží si můžete nechat zaslat poštou, případně vyzvednout v botanické zahradě. A něco je ke koupi přímo ve stánku se suvenýry. Osobní vyzvednutí objednávek bude možné do 22. prosince v pokladně pod skleníkem Fata Morgana (pokladna bude ve všední dny otevřená od 9 do 17 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin). V případě zájmu o zaslání je třeba vánoční překvapení objednat do 10. prosince, pozdější objednávky bude nutné vyzvednout osobně v botanické zahradě. Objednávky učiněné po 18. prosinci budou bohužel vyřízeny až v lednu 2024.

Džungle, která nespí

Během předvánočního období si mohou milovníci přírody a dobrodružství užít v botanické zahradě netradiční zážitek v podobě večerních komentovaných prohlídek skleníku Fata Morgana, nazvaných Džungle, která nespí. Večerní prohlídky jsou unikátní a příchozím poskytují zcela jiný zážitek než návštěva ve dne. Na výpravu noční džunglí se v tomto roce mohou zájemci vypravit do 16. prosince a znovu potom v zimních měsících na začátku roku 2024. Večerní komentované prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu v šesti skupinách postupně od 17 až do 20 hodin. Místo na prohlídku je třeba si předem rezervovat. Rezervační formulář a další informace najdete na www.botanicka.cz. Partnerem večerních komentovaných prohlídek Džungle, která nespí je PRE.

Betlémská jurta a adventní dílny

V předvánočním čase se mohou návštěvníci botanické zahrady vydat na cestu za betlémským příběhem. V zahradě bude připravena stezka s několika tematickými zastaveními, která je dovede do Betlémské jurty Divadla bratří Formanů a jejich přátel. Tam příchozí najdou panorama s vyobrazením betlémského příběhu narození Ježíše. Expozice bude interaktivní a do instalace bude možné přidávat vlastnoručně vyrobené figurky. Doprovodí ji autorské básně Radka Malého o lidech a jejich vztahu k Vánocům. Součástí pak budou i víkendové adventní dílny. Nebude chybět voňavý vánoční čaj na zahřátí a občerstvení návštěvníků-poutníků, kteří v čase předvánočním i vánočním doputují zimní zahradou k jesličkám v jurtě. Vinotéka sv. Kláry nabídne hrnek horkého jablečného moštu nebo svařeného vína.

Zimní otevírací doba botanické zahrady

Botanická zahrada je otevřená celoročně, v období od 1. listopadu do 29. února je otevírací doba od 9 do 16 hodin, skleník Fata Morgana je v pondělí uzavřený a Vinotéka sv. Kláry má v zimě otevřeno od 10 do 16.30 hodin. Za vstupné do botanické zahrady zaplatí návštěvníci po celý rok 180 Kč za dospělou osobu, 120 Kč za dítě od 3 do 15 let, senioři nad 60 let zaplatí 95 Kč a rodina až se třemi dětmi si může pořídit rodinné vstupné za 540 Kč. Vstupenky lze koupit v pokladnách botanické zahrady či online za zvýhodněnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vánoční Strom S Betlémem V Zoo Praha Previous post Hvězdy ze StarDance rozsvítí v neděli v pražské zoo vánoční strom
Imgp6730 Next post Hradečtí volejbalisté podlehli Kolínu 2:3 na sety