22. 4. 2024
C1dx6135

Před prázdným hledištěm podlehl Mountfield HK HC Energii Karlovy Vary 3:5

Úterní utkání předkola Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy a předkola play off Chance ligy (HC Olomouc – PSG Berani Zlín, Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary, HC RT Torax Poruba – HC Dukla Jihlava, HC Slavia Praha – SK Horácká Slavia Třebíč) byla odehrána podle rozpisu.

Po dohodě s pořádajícími kluby byla utkání odehrána bez diváků, přístup na zimní stadióny měli vedle hráčů a realizačních týmů pouze osoby, které nutně zajišťovaly organizaci utkání, televizní přenosy a informování veřejnosti. A to vše na základně usnesení Bezpečnostní rady státu , která včera rozhodla, že od 18 hodin ruší všechny sportovní akce s koncentrací osob nad 100 lidí.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

První gól v utkání padá velice rychle a postarali se o něj karlovarské hokejky v čase 00:29, Jakub Flek překvapivě vystřelil z úhlu a překonal Marka Mazance, pomohla mu k tomu i drobná teč Petra Koukala. Během první třetiny se dostávali do pěkných a  pohledných šancí hráči obou týmů, ale nikdo již neskóroval.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Ve druhém dějství vstřelují hradečtí lvi vyrovnávací gól a to v čase 21:16, Jordann Perret si po odražené střele Aleše Jergla uzmul puk za brankou karlovarského týmu a  otočkou à la Jaromír Jágr úspěšně skóroval. Stav utkání 1:1. V čase 26:01 zvyšují hradečtí stav utkání na 2:1, jelikož Dominik Graňák fauloval v průniku Radovana Pavlíka dostal Mountfield HK možnost trestného střílení, které kuriózně a se štěstím vykonal Aleš Jergl. Aleš Jergl trefil hostujícího brankáře Filipa Novotného, od kterého se lehce puk odrazil do vzduchu, pak dopadl na led a pomalu doklouzal za brankovou čáru. Stav utkání 1:1. V čase 30:12 se se hradečtí hokejisté radují ze vstřeleného gólu, Radek Smoleňák nahrál před branku na Kevina Klímu a ten tvrdě vypálil a hradečtí se domnívali, že puk překonal brankovou čáru, což šel ověřit hlavní rozhodčí s videorozhodčím. Za chvíli je jasno, hlavní rozhodčí   rozpažuje a gól tudíž neplatí, neboť hostující gólman zachytil puk mezi své betony ještě před brankovou čarou. V čase 36:47 HC Energie Karlovy Vary srovnává stav utkání na 2:2. Přečíslení z přesilové hry přineslo své ovoce, když z levého mezikruží tvrdě pálil Vladimír Eminger a překonal Marka Mazance. Tímto gólem skončila druhá třetina.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Karlovarští uzmuli vedení na svou stranu v čase 41:57, nestor karlovarského týmu kapitán Václav Skuhravý vsítil gól z pravého mezikruží. Stav utkání 3:2. Hradecký Lukáš Cingel mohl srovnat v čase 52:07, když vypálil z mezikruží skvělou střelu na Filipa Novotného, ten předvedl výborný zákrok a podržel tým stále ve vedení. V čase 55:25 Mountfield HK vyrovnal na 3:3. Výborně hrající Radek Smoleňák nastřelil kotouč na hostujícího gólmana a ten jej odrazil na hokejku Petra Koukala jež vsítil gól. Karlovarský trenér trenér Martin Pešout nesouhlasí s tím, že padl gól a žádá dle trenérské výzvy o posouzení situace, neboť se domníval že domácí hráč stál v brankovišti, což se však po prozkoumání videa nepotvrdilo a gól platí. V čase 58:26 padá gól z karlovarských hokejek, hradečtí bohužel podlehli velkému tlaku hostujícího týmu. Po střele Jiřího Černocha doslova odkopl Marek Mazanec puk na hokejku Vojtěcha Poláka, který obrací stav utkání na 3:4. V čase 59:18 odvolávají trenéři Mountfieldu HK Tomáš Martinec a Vladimír Růžička Marka Mazance a pokoušejí se tak stav utkání vyrovnat, což se nedaří a naopak hradečtí dostávají z hokejky Tomáše Vondráčka gól do prázdné branky. Utkání tak končí ve prospěch hostí 3:5.

foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

Ohlasy po utkání:

Radek Smoleňák : Oba dva zápasy, které jsme odehráli měly velké tempo i úroveň. Samozřejmě, že nás mrzí jak to dopadlo! Hodně nás mrzí, že se dnešní zápas hrál bez diváků, protože hokej se hraje pro fanoušky.

Radovan Pavlík: Bohužel náš vstup do zápasu nebyl tak povedený jako včera. Dostali jsme těsně před koncem zápasu gól na 3:4 a pak už to bylo velice těžké dorovnat.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=U0vsidRWSCM”]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Title Foto Previous post Zrušení úředních hodin Krajského úřadu Královéhradeckého kraje od 12. března
Mládě Krasky Jávské S Rodičem Next post Světový úspěch v ZOO Praha – nová metoda v odchovu vzácné Krasky