Praha – Podzimní závodní sezona se rozbíhá a nouzi o závodění nebudou mít ani pražští příznivci běhu po tmě, zejména pak tradiční účastníci seriálu NN Night run. Termín akce je letos 9.9.2023

Při desátém ročníku pražského závodu se letos účastníci proběhnou na Letné. Čeká je zajímavá trať přes Letenské Sady, seběhnou ale také až k Vltavě. Jako vždy se odpoledne od pěti hodin odehrají oblíbené dětské závody v rámci KIDS CUPu, po kterých přijde na řadu rodinný nesoutěžní běh. Všichni zájemci se na trať NUTREND FAMILY RUNu vydají v půl šesté večer. Ač se jedná o doprovodné závody, medaile v cíli budou čekat i v těchto případech. V 18:00 hodin bude mít koncert Sharlota. Nebudou chybět další celebrity, herci, sportovci, ambasadoři, influenceři. Prostě program bude velkolepý.

Hlavní závody, tedy charitativní AVON BĚH za zdravá prsa na pět kilometrů a NN NIGHT RUN na dvojnásobnou vzdálenost, pak začnou až s přicházející tmou. Nejprve se ve třičtvrtě na sedm vydají na trať běžci na pětikilometrovou trasu, „desítka“ bude startovat o hodinu později.

I když by někdo mohl namítat, že ve třičtvrtě na sedm je ještě vidět, pro organizátory je bezpečnost účastníků na prvním místě. „Bez čelové svítilny nebudete připuštěni na start 10 km,“ varuje šéf organizačního týmu Tomáš Pavel. Kdo by si přeci jen čelovku zapomněl doma, může si jí koupit přímo na místě.

Podobnou akcí pak bude pak ZOMBIE RUN, strašidelný běh centrem Prahy odstartuje 21. října na Vítkově. Běžci postupně zažijí zóny s názvy První kontakt se zombie, Tunel strachu, Krvavé schodiště a před cílem bude ještě ZOMBIE hrad. Kdo se nebojí a celou trasu proběhne, dostane v cíli na památku unikátní medaili.

Přihlášky na http://www.night-run.cz