23. 5. 2024
03

Pod Kunětickou horou se sešlo několik tisíc fanoušků hudby na festivalu Hrady CZ

Pardubicko – Uplynulý pátek a sobota patřili oblíbenému hudebnímu festivalu, který opět nezklamal. Fanoušci si na něj museli kvůli předešlé pandemické situaci počkat tři roky, ale stálo to za to! Na pódiu se vystřídalo celkem patnáct interpretů.

Festival proběhl za paprsků horkého sluníčka a také za pořádného deště, ale fanoušci si tím nijak nenechali zkazit náladu. Páteční program začala po třetí hodině odpolední kapela Realita, která představila svůj um spojení moderního pop-rocku s elektronikou. A pak už to doslova jelo, a to na vlně skvělé nálady. Velké nadšení i úsměvy na rtech návštěvníků festivalu vyvolalo vystoupení písničkáře Pokáče s jeho vtipnými texty. Anna K. se svou kapelou to také pořádně rozproudila. Poté proběhlo vyhlášení nejlepších karnevalových masek, a že bylo z čeho vybírat. Porotu zaujali jak horníci, tak indiánský náčelník, nebo dozorkyně a vězenkyně. Pak už patřilo pódium pro Xindla X, který předvedl mnoho tanečních variací. Následně to na scéně za nočního svitu a hry reflektorů rozbalil Mig 21, poslední vystoupení patřilo kapele Mirai, která pátek plný skvělé muziky ukončila.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Pro všechny návštěvníky byly jistě výborné během obou dnů půl hodinové pauzy mezi koncerty, protože se mohli příjemně občerstvit, a že to panečku byl na festivalu velký výběr jídla a pití!

V sobotu krátce před polednem to začalo také pěkně od podlahy s pop-rockovou kapelou Botox. Poté otevřel svou hudební náruč se srdcem na dlani Tomáš Klus, na něj navázala Vypsaná fixa, po ní přišel na řadu tanz metal v podání kapely Trautenberk. Druhou polovinu sobotního programu začala kapela UDG, poté zahrála punková legenda Visací zámek, na ně navázala skupina Chinaski. Večer vyvrcholil s kapelami Rybičky 48 a Divokej Bill.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Nám se podařilo oslovit kapelu Botox a její dva frontamany Honzu Kopečného a Petra Ryšavého s několika otázkami.

Co vás čeká v druhé půlce prázdnin?

„Budeme na všech zastávkách festivalu Hrady CZ. Za sebou máme vystoupení na Sázavafestu a dalších velkých festivalech, z čehož máme velkou radost. Také jsme jeli po své tour pod názvem NA VODĚ. Čeká nás křest nového videoklipu, který se jmenuje TY A JÁ z naší nové stejnojmenné desky,“ říká Honza Kopečný a Petr Ryšavý doplňuje: „Neméně důležité je pro nás, že nejezdíme jen po velkých festivalech, ale také na městské slavnosti, protože tam je vždy skvělá nálada, dobré pivo a nás to zkrátka baví, protože rádi jezdíme do všech koutů České republiky,“.

Co je před vámi ještě do konce roku?

„Naše nové cédéčko jsme pokřtili tento rok 30. března, kmotrou našeho cd byla velká česká ikona Jiřina Bohdalová. Budeme se hodně soustředit na další rok, protože chceme udělat nové písničky. V našem plánu je udělat vánoční písničku, ale ještě uvidíme, jestli to stihneme. Ještě bych chtěl říct, že ono se řekne jedeme na festival, nebo na koncert, sbalíme nástroje a je to, ale samotná příprava a tvorba muziky trvá měsíce. Myslím tím vytváření nové muziky nebo show, vždy si všechno musíme zhodnotit, pobavit se o tom co nebylo ono a tomu se budeme také věnovat zejména na podzim,“ říká frontman kapely Honza. K jeho slovům dodává druhý frontman Petr: „Nás čeká hlavně hraní, které nás z toho všeho baví nejvíc. Živé hraní je super, ať je to Praha, Brno, nebo Plzeň, kamkoliv přijedeme moc rádi a moc se na to těšíme,“.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Další fotografie naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

01 Pernštejnlove 2021 Zahájení Foto Lukáš Zeman Previous post Divadelní festival Pernštejnlove startuje na pardubickém zámku už tento týden
S Vihov Low Next post Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov