13. 6. 2024
Legendsofrock19 Sq

„PO ČERTECH SKVĚLEJ FEST“ SLAVÍ OSM LET!

Jedinečná příležitost a ,,konfrontace“ hudby dvou generací. Na své si přijde celá střední generace, která na hudbě zlaté éry, s kořeny poctivé muziky, doslova vyrostla. A to právě v přímé konfrontaci s odhodlaným, energickým a nastupujícím mládím.

Součástí programu bude opět ,,kuličková soutěž“ o divácky nejúspěšnější kapelu. Ta pak získá diváckou cenu, originální sošku se symbolem festivalu. A rovněž nebudou chybět autogramiády a doprovodný program, s řadou dalších diváckých soutěží o hodnotné ceny.

Kultovní místo, u Masarykovy věže samostatnosti s výhledem na celé Podkrkonoší, a jeho blízké okolí,  poskytuje veškeré ubytovací, sociální a dopravní zázemí, občerstvení, stánkový prodej a další služby. K plné spokojenosti všech účastníků.

V blízkém sousedství je známé přírodní koupaliště Dachova, příležitost projížďky po závodním okruhu 300 ZGH, možnost pro pěší, cyklo a lesní turistiku a řada dalších příležitostí pro víkendové aktivity pro jednotlivce i celé rodiny.

[su_youtube url=”https://youtu.be/eQdzRl3cUdU”]

Co ale nejvíce utkví v paměti návštěvníků? Atmosféru celé akce vystihují nejlépe slova Kateřiny Markové a Lady Rybínové, které v loňském roce přijely do Hořic z Prahy. ,,Letos jsme objely snad všechny festivaly, které šlo zvládnout. Je tu příjemné prostředí, znamenitá organizace a osobitý program. Tak skvělou atmosféru jako u vás v Hořicích jsme jinde nezažily. Rádi bychom se k vám vrátily.

The Legends Fest to zkrátka není vzpomínání na minulost zlatých let. The Legends Rock Fest je místo, kde zlatá léta ožily a žijí současností, ve světle současných hvězd!

Program je tradičně poskládán tak, aby si v něm každý našel svou legendu a objevil i něco nového, zkrátka aby si každý našel svou srdcovku.

Co si ale bezpochyby zaslouží komentář, je zařazení jedinečné formace známé pod názvem Zemětřesení. Jedná se o historicky první českou supergroup (vítězové ankety Černá vrána 1993) ve složení Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Štěpán Smetáček a Vlasta Henych. Díky této kapele ožily nezapomenutelné songy Jiřího Schelingera. Název Zemětřesení vznikl podle jeho nedokončeného alba.

Od vzniku tohoto jedinečného projektu uplynulo loni 25 let. V rámci jubilea proběhlo mimořádně úspěšné podzimní turné. Díky tomuto úspěchu bylo rozhodnuto, že Zemětřesení absolvuje i festivalovou sezónu, nicméně pouze na třech vybraných open-air akcích v ČR a na Slovensku. Ani ve snu by nikoho nenapadlo, že po osmi letech existence festu padne jejich volba právě na nás. Je to pro nás obrovská pocta!

Připomeňme, že Zemětřesení vystoupí v pátek. Každý nechť se baví od první po závěrečnou skladbu. Každopádně je třeba být na festivalu od začátku.

Doprovodný program

Ani letos nebude chybět tuhý boj o každý hlas, který rozhodne o vyhlášení divácky nejoblíbenější kapely. Vítězná kapela si odveze cenu z autorské dílny SPŠ kamenické a sochařské v Hořicích. Tutéž cenu si odveze i nejoriginálnější fanklub festivalu nebo kapely (dvojice až trojice). Celým programem, tedy i doprovodným, Vás bude opět provázet Olda Tamáš. Ten bude mít připravenou řadu dalších soutěží o vstupenky, které výhercům věnují naši partneři: bobová a lanová dráha ze Špindlerova mlýna, Fajn park v Chlumci nad Cidlinou, Laser Game v Hradci Králové – a pochopitelně Hořické trubičky.
Při troše štěstí (a dovolí-li to čas) dorazí v průběhu sobotního podvečera po čtyřech letech originální soubor hořických mažoretů ARTrosa se svojí show. Pro velký úspěch se na místo činu vrací rovněž TATTOO pro rockery i děti. Dále je možné zhlédnout řadu fotogalerií, které jsou věnovány každému z dosavadních ročníku. Možná si také dáte ,,partičku“ festivalového pexesa či zajdete do stánku s počítačovou hrou Racing 300. Tam bude možné střihnout si jízdu na legendárním okruhu 300 Zatáček Gustava Havla.    

Rockový jídelák

Párek v rohlíku 100x jinak a po dva dny? To na festu rozhodně nehrozí! O nejširší nabídku pokrmů se postará Full Party Service se širokým sortimentem masových i bezmasých jídel v cenách od 35,- Kč do 100,- Kč.
Tradičně nebudou chybět ,,domácí“ vepřové a hovězí steaky, burgery a klobásy (poskytovatel si ke své nabídce připravil i festivalové vlaječky), Asia bistro či XXL langoše. Nově budou k dispozici bagety s trhaným masem a špízy i belgické hranolky. U vstupu opět najdeme nonstop stánek s nabídkou od snídaně po pozdní večeři. Totéž lze očekávat od nově zavedené služby ve stanovém městečku.
Letos se poprvé objeví v nabídce i ukázka výroby věhlasné místní sladké speciality – Hořických trubiček. Vše je připravováno tak, aby si po dobu několikadenního pobytu přišel každý účastník v každou denní dobu na své a dostalo se mu čehokoli, na co může mít chuť.  

Rockový nápoják 

Je nám velkým potěšením, že jedním z partnerů (a jednou z hlavních produktových opor) je Pivovar Plzeňský Prazdroj. Na dvanácti stanovištích se bude točit Radegast 10° a Plzeň 12°, pro řidiče Birrell. O nealko nápoje v plné šíři tradičních receptur se postará český výrobce Koli Kolín. Můžete se těšit na pestrý výběr míchaných nápojů, vinotéka a café bar se sortimentem české pražírny výběrové kávy Mohaji. V plné síle dorazí i populární hostesky z Jägermeisteru. A kdyby náhodou docházely síly, bude po ruce limitovaná edice rock energy drinků vytvořená speciálně pro náš fest.

Novinky, ekologie, ohleduplnost

Každoročně připravujeme nový symbol festivalu, který se stane součástí výzdoby areálu. Postupně to byly 2,5 m vysoká plastika „paroháče“, 5 m vysoká vstupní brána, kulisa o šedesáti metrech čtverečních lemující pódium a dalších asi deset monumentů. To vše dotváří nezaměnitelnou image celého festivalu. Novými prvky pro rok 2019 budou plastiky dvou orlů s podstavci o výšce 3 m, které budou umístěny před vstupní branou.
Co je ale pro nás letos největší výzvou, je zavedení vratných kelímků. Díky tomu chceme docílit výrazného snížení množství odpadků – a především zajištění co možná největšího pořádku, tedy i komfortu pro všechny účastníky. Bude připravena i limitovaná edice (2000 ks) s logotypy festivalu, které bude možné zakoupit jako suvenýr ve festivalovém stánku.
Připomeňme ještě, že účastníci budou mít k dispozici celkem 50 košů, sadu kontejnerů na tříděný odpad i velkoobjemový kontejner pro celkový odvoz odpadu. Dále v areálu najdete 30  zděných toalet s umývárnami a sprchami, které jsou dále doplněny o dalších 28 mobilních toalet. Loňský ročník nám ukázal, že jenom posilování kapacity nestačí, v průběhu sobotního rána bude proto proveden kompletní meziservis.
Při této příležitosti bychom rádi požádali všechny účastníky o maximální součinnost při udržování pořádku. Především bychom byli rádi, kdyby každý po sobě zanechal užívanou plochu ve stanovém městečku ve stejném pořádku, v jakém ji začal užívat. Při tak velkém počtu účastníků je to pro organizátory jediný způsob, jak mohou vše – i při sebevětším fyzickém nasazení – zvládnout. Za tuto pomoc moc děkujeme!

zdroj: http://thelegendsrockfest.cz/o-festivalu/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Castene Zatmeni Mesice Previous post Nadcházející úterý 16. července 2019 dojde ve večerních hodinách k částečnému zatmění Měsíce
Lvrv Next post Dětská domácnost Domova pod hradem Žampach má domek v Žamberku