Ostrava – Památku 7 obětí střelby, ke které došlo 10. prosince 2019 v budově Polikliniky FN Ostrava, uctili dnes zástupci FN Ostrava, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy, bezpečnostních složek, integrovaného záchranného systému, Ostravské univerzity, úřadu Městského obvodu Poruba, církve a další hosté. Pietní akt proběhl u památníku obětem tragické události, který je umístěn před budovou Polikliniky FN Ostrava v Porubě.

Pietní Akt4

V průběhu pietního aktu pronesl modlitbu za zemřelé biskup Ostravsko – opavské diecéze Mons. Martin David a všichni přítomní uctili památku obětí minutou ticha.

Na tuto tragédii, která nemá v novodobé historii obdoby, nesmíme zapomenout. Jsou to už 4 roky, ale v našich myslích zůstane navždy,“ řekl ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA, a dodal: V nemocnici jsme od té doby přijali řadu opatření, která přispívají k lepší kontrole rozlehlého areálu a větší bezpečnosti pacientů i personálu. Mimo jiné například vybudování nového integrovaného dispečinku nebo pořízení technicky vyspělejšího kamerového systému.“ 

Autorem Památníku obětem střelby je ostravský sochař MgA. Lukáš Dvorský. Dílo, které evokuje černou díru, bylo odhaleno v roce 2020.

Pietní Akt8