22. 4. 2024
Ebanner 1200x444

PhDr. Aleš Valenta, Ph.D.: Sametová revoluce – 30 let poté

Jaký je stav svobody v české a evropské politice po 30 letech od pádu totalitního systému? Politické poměry na konci komunistické éry. Bylo „za Husáka“ všechno špatné? Politizace disentu. Listopad 1989: revoluce, převrat, nebo domluvené předání moci? Dvě z důležitých otázek devadesátých let: vyrovnání se s komunistickou minulostí a vztah k odsunu sudetských Němců. Byl vstup do NATO a EU opravdu „návratem do civilizované Evropy“? 

Zveme vás na další přednášku Diskusního klubu SVK HK: zajímají vás ožehavé otázky současnosti? Máte rádi konstruktivní diskusi? Chybí vám hradecký Hyde Park? Studijní a vědecká knihovna nabízí prostor mluvčím, kteří chtějí promluvit na aktuální témata, která hýbou společností. S mluvčím můžete, a nemusíte souhlasit. Vyjádřete vlastní názor a podpořte ho vlastními argumenty. Názory mluvčího nevyjadřují postoje knihovny.

Přednáška proběhne 13.11. ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové od 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP v rámci cyklu Týden vědy a techniky AV ČR 2019.

Vstup volný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aktuality Small Zoom 333 Previous post Pacientům Fakultní nemocnice Hradec Králové slouží nový angiografický přístroj za 20 milionů korun
Kapela Promo Web 52 Next post Show Queen Relived 2020 by Queenie má obrovský úspěch, organizátoři přidávají druhý koncert v O2 aréně