2. 12. 2023
Pendleři Se Starostkou Kudowa Zdrój

Pendleři se mohou od pondělí vrátit do práce

Od příštího týdne platí lepší podmínky pro pendlery. Firmy v příhraničí si tak mohou oddechnout a jejich zaměstnanci denně dojíždějící za prací ze sousedního Polska se budou moci opět vrátit do zaměstnání.

„I o tom jsme dnes společně jednali s Anetou Potocznou, starostkou Kudowa-Zdrój, kde více než 15 procent obyvatel dojíždí denně za prací k nám a více než měsíc byli bez jakýchkoliv příjmů a dostali se do velmi tíživé životní situace,“ vysvětlil starosta Náchoda Jan Birke.

Od 1. 5. 2020 mají při prvním vstupu do ČR povinnost předložit potvrzení o absolvování PCR testu a poté vždy po 30 dnech, od 4. 5. 2020 pak Polákům odpadá nutnost 14denní karantény po návratu do země.

Foto: Maciej Chorzępa

Podrobnosti na https://www.mvcr.cz/clanek/preshranicni-pracovnici-tzv-pendleri.aspx

„Nesmírně si vážím úsilí a práce paní starostky, která nebyla vůči pendlerům lhostejná, na tento vážný problém upozornila a společnými silami se nám tak podařilo za pomoci ministrů vnitra a zahraničních věcí ČR posunout debatu i na polské straně v řádu několika dní o velký kus dopředu. Pendleři se tak budou moci za jasných podmínek vrátit ke své každodenní práci a zaměstnavatelé budou moci rozjet výrobu naplno,“ dodal starosta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prev 2020 Mhk Home Web Previous post Startuje sezóna 2020/21. Jaké jsou změny v týmu Mountfieldu HK?
Zoo Next post Vstupenka na lepší časy