20. 4. 2024
Podpis Polanica 5

Partnerství měst Náchod a Polanica-Zdrój stvrdili starostové obou měst svými podpisy

Náchod – Uplynulý pátek podepsali starostové města Náchoda a polského města Polanica-Zdrój, Jan Birke a Mateusz Jellin, dohodu o vzájemné spolupráci, která stvrzuje nové partnerství obou měst.

Navázání mezinárodní spolupráce a partnerských vztahů je základem pro realizaci konkrétních projektů, ať už na poli kultury nebo sportu, ale i v cestovním ruchu, lázeňství a v dalších oblastech. Proto hned po podpisu partnerské smlouvy pokračovali starostové pracovním jednáním za účasti organizátorů Food festivalu, jehož druhý ročník se v Náchodě uskuteční 27. května 2023. Podobnou a velmi oblíbenou tradici realizují i v Polanici-Zdrój každoročně v červenci.

podpis Polanica_2

Smyslem spolupráce je nastartovat v první řadě efektivní výměnu informací mezi oběma městy, aby obyvatelé měli konkrétní informace o pořádaných akcích a možnosti vyžití. Převážnou většinu turistů přijíždějících do Náchoda tvoří právě Poláci. V Polanici-Zdrój, která je rovněž lázeňským městem, hosté často hledají tipy na výlety během svého pobytu. Díky spolupráci informačních center se budou moci dovědět všichni lépe dovědět o tom, co nabízejí obě naše města.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Velmi mě těší, že jsme dnes oficiálně podepsali se starostou Polanice partnerskou smlouvu. Jsem si jist, že se nám společně otevírají nové možnosti česko-polské spolupráce, kterou již mnoho let budujeme s našimi partnerskými městy Klodzkem a Kudowou-Zdrój. Potenciál především v oblasti cestovního ruchu a lázeňství nám rozhodně nechybí, už nyní máme připravený společný projekt BALNEUM GLACENSIS“, uvedl po podpisu smlouvy starosta Náchoda Jan Birke.

podpis Polanica_11

„V rámci tohoto projektu chceme zrekonstruovat bývalou lázeňskou kolonádu IDA. Tím navážeme na zprovoznění prameníku Jakub s léčivou minerální vodou IDA, s čímž počítáme do konce letošního roku. Polanica-Zdrój plánuje rozšířit lesopark a Kudowa-Zdrój další úpravy lázeňského rybníka a jeho okolí,“ upřesnil místostarosta Náchoda Jan Čtvrtečka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stock Photo Building Plans And Hadhat Previous post V Královéhradeckém kraji vzniká unikátní pracoviště věnující se architektuře
Ephoto360.com 163b7df30ebcc0 Next post Lékárna U Modrého robota získala nové výdejní místo, urychlí výdej léčiv