Pardubice – V nejvyšší basketbalové lize (Kooperativa NBL) se bohužel tuto sezónu východočeskému celku moc nedaří. Včera zaznamenal porážku do Děčína 64:99. Po dvanácti odehraných utkáních patří Bekse 9. příčka. Po utkání hledal pardubický kouč Vanja Miljković jen těžko slova.

„V celém utkání jsme měli jednu jedinou světlejší pasáž: mezi 4. a 8. minutou jsme nastříleli 8 bodů v řadě, do 9. minuty jsme natáhli naši šňůru na 12:3 a z dvouciferné ztráty, kterou jsme nabrali hned v úvodu, jsme se přitáhli na dostřel jediného koše (14:16). Žádný obrat se však bohužel nekonal. Děčín velmi rychle odskočil do více než 20bodového trháku a došel si pro naprosto přesvědčivý a zasloužený triumf. V dresu Beksy nezasáhli do utkání zranění Petr Šafarčík, Matěj Burda a Joey Brunk,“ sděluje tiskový mluvčí BK Pardubice René Peška.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o českých basketbalových novinkách.

400878045 1041557050530229 8106393757996716482 N

Průběh utkání

Válečníci trápili domácí tým rychlým přechodem do útoku, z něhož vytěžili spoustu snadných bodů (v první půli byl poměr bodů z protiútoků 2 – 17!), navíc se mohli od začátku spolehnout na přesnou střelbu z dálky. Už v prvním poločase trefili 7 trojek (s 50% úspěšností), naopak bilance Beksy činila tristních 0/19…

Rozhodnou pasáží zápasu byl úsek od 10. do 16. minuty, v němž Pardubice proměnili jedinou ze 14 střel, navrch přidali 4 míčové ztráty a po šňůře 2:22 hosté nakročili k přesvědčivému vítězství. Děčín definitivně ukázal Bekse záda hned na startu třetí čtvrtiny, kdy během necelých 2 minut nasypal 8 bodů za sebou a navýšil rozdíl na 25 bodů (stav 30:55).

Za všechny statistiky stačí zmínit dvě: bilanci tříbodové střelby (2/32 – 6,3% ku 14/27 – 51,9%, první pardubickou trojku první proměnil Tomáš Vyoral až ve 28. minutě, do té chvíle měl domácí tým 0/21…) a poměr bodů z rychlých protiútoků (6 – 29).

Imgp4701 Edited

 

Pozápasové komentáře

Vanja Miljković (trenér Pardubic):

“Gratuluji Děčínu k vítězství. Dnešní zápas se mi nehodnotí dobře. Děčín je velmi dobrý tým, hraje hodně fyzicky, má výbornou přechodovou fázi, ale to všechno víme. Z naší strany byl dnešní zápas realistickým obrazem toho, jak na tom jsme, ať už z pohledu zraněných hráčů, nebo toho, jak hráči dokážou ukázat na palubovce svou tvář. Celé hodnocení je hlavně o tom, že jsme neukázali charakter.”

Kamil Švrdlík (hráč Pardubic):

“Z naší strany to bylo trapné, ostudné, nekolektivní. Je mi fakt trapně, být tady v hale po takovém zápase… Tohle jsem ještě neviděl. Od nás to bylo strašně nekolektivní, ať v obraně, nebo v útoku, to říká všechno. Víc k tomu asi nemám žádný komentář.”

Imgp4734 Edited

Tomáš Grepl (trenér Děčína):

“Zápas hrály dva týmy, které se v tuhle chvíli nenacházejí v nejlepším rozpoložení. Jeli jsme sem s tím, že to prostě zkušíme, protože naše forma není na takové úrovni, kde by měla být. Pardubice to mají velmi podobné. Mají problémy se zraněnými hráči, což se jednoznačně projevuje. Výsledek je pro Pardubice možná až trošku krutý, ale nám spadlo do koše to, co nám normálně nepadá, což se na výsledku projevilo. Nemůžeme být nic jiného než spokojeni, za výhru jsme samozřejmě rádi. Klíčový byl první poločas – to, že jsme Pardubice přehráli poměrem 17:2 na body z rychlého protiútoku, to určilo ráz zápasu.”

Petr Macháč (hráč Děčína):

“Zápas hodnotím z našeho pohledu pozitivně. Domácí byli v osvbanené sestavě, neměli Brunka, Šafarčíka a Burdu, tím pádem jsme se snažili toho co nejvíc využít. Zápas jsme kontrolovali skoro od první minuty. Domácím nepomohla ani jejich střelecká bilance, moc jim to tam nepadalo, u nás to takový problém nebyl. Chtěl bych vyzvednout výkon A. J. Waltona, dal 33 bodů, což je super.”

Imgp4756 Edited

Další fotografie naleznete zde.