19. 5. 2024
 60a6669

Votroci vstoupili do jarní části remízou

V rámci 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představil celek Líšně. Fanoušci se dočkali zajímavého utkání, ve kterém branky padaly v první půli. Skóre otevřel ve 26. minutě Michal Leibl. Vyrovnání přišlo vzápětí, postaral se o něj hostující Málek. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly měli i ve druhém poločase několik slibných možností, ale další gólová radost již nepřišla.

Před samotným zahájením utkání domácí klub FC Hradec Králové pogratuloval dodatečně nestorovi hradecké kopané Ladislavu Pokornému k jeho krásným 85 narozeninám.

Fotbalisté Hradec Králové byli v prvním poločase aktivnějším mužstvem, které drželo více míč na svých kopačkách a vytvářelo si také střelecké příležitosti. Na úvodní branku nedělního utkání si diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích počkali do 26. minuty. Gólově se prosadil Michal Leibl, který zpracoval přesný centr Christiana Frýdka a z hranice malého vápna uklidil do hostující sítě, 1:0.Bohužel radost na tribunách netrvala dlouho. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Po závaru ve vápně Votroků se míč se štěstím dostal až k Málkovi, jenž propálil Radima Ottmara, 1:1.

Hradečtí tlačili a vytvářeli si další šance. V první pětačtyřicetiminutovce šlo na hostující branku šest střel, k úspěchu chybělo jen přesnější zakončení. Na druhé straně se Líšeň připomněla při možnosti Zikla, jenž dostal prostor na levé straně. Jeho pokus však těsně minul levou tyčku.

[su_youtube url=”https://youtu.be/tYu09sbchFE”]

Na začátku druhé půle byl blízko k vedoucí brance agilní Leibl, jeho hlavičku však bravurně zneškodnil gólman Vítek. Hosté vystrčili růžky v 59. minutě, kdy své štěstí zkusil Machálek. Gólman Ottmar ovšem zasahovat nemusel. V 73. minutě se k dobré možnosti propracoval Zbrožek, ale v poslední možný moment mu nebylo umožněno vypálit. Votroci si v celém zápase vypracovali šest rohových kopů, jeden z nich poslal Firbacher do obrovského závaru, ale hostující obrana se s vypětím všech sil dokázala ubránit.

[su_youtube url=”https://youtu.be/vAIc5B4crnM”]

Během celého utkání patřil k nejlepším hráčům Adam Vlkanova, i ten měl několik šancí. Jako například v 81. minutě, kdy zasekl balon, zbavil se bránících hráčů, ale k následné přímé střele už nedošlo. I v samotném závěru mohl Hradec rozhodnout. Další závar vytvořil Vlkanova, ale nikdo z domácích fotbalistů nedokázal propasírovat míč za brankovou čáru. Líšeň se na konci už jen srdnatě bránila a dopracovala se k vytouženému bodu. Hradec Králové drží čtvrté místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

zdroj: https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Votroci-vstoupili-do-jarni-casti-remizou-1731

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hackfit1 Previous post Studenti Fakulty informatiky a managementu UHK bodovali v technologickém hackathonu
Klicperovo Divadlo Nove Logo 00 810x554 Next post Také Klicperovo divadlo zavádí opatření v souvislosti s vývojem epidemiologické situace