19. 5. 2024
Adi Goldstein 7bpeia0bhxs Unsplash

Osm mistrů České republiky je přihlášeno na pátý ročník atletického mítinku Rieter

Ústí nad Orlicí – Mítink se uskuteční v úterý 8. srpna 2023 na stadionu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Přijďte se podívat na špičkovou atletiku a podpořit zhruba 150 sportovců v jejich snažení, určitě nebudete litovat.

Pátého ročníku atletického mítinku Rieter se zúčastní závodníci ze šesti zemí. Kromě domácí špičky uvidíte atlety a atletky z Polska, Maďarska, Ukrajiny, Velké Británie a Jihoafrické republiky.

Jihoafrická republika

Zemi bude v Ústí nad Orlicí reprezentovat 33letý diskař Victor HOGAN s letošním maximem 66,14 m. V soutěži oštěpařek se představí 25letá Jo-Ané Van Dyk, kterou zdobí výkon 61,61 m.

Maďarsko

Přihlášen je maďarský šampion v hodu diskem Róber Szikszai, který letos dosáhl výkonu 63,19 m.

Velká Británie

Albion reprezentuje 23letá oštěpařka Bekah Walton, letos 59,76 m.

Polsko

V dálkařském sektoru uvidí diváci Andrzeje Kucha, osobní maximum 8,05 m.

Ukrajina

Válkou zkoušenou zemi budou na mítinku reprezentovat dálkař Yaroslav Isachenko (7,79 m) a sprinterky Tatjana Melnyk (300 m za 36,95) s Renatou Mekhanchuk (100 m za 11,86).

035
Ohlédnutí za loňským ročníkem (foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha)

Za zmínku jistě stojí, že na nedávném šampionátu v Táboře vybojovali mistrovské tituly následující atleti a atletky:

  • Helena Jiranová (mistryně na 100 m př.), na mítinku Rieter poběží 100 a 300 m
  • Petra Sičáková (oštěp)
  • Nikola Bendová (100 a 200 m), u nás poběží 300 m
  • Jan Veleba (100), poběží 100 m
  • Štěpán Schubert (110 m př.), v Ústí na 100 m a skok daleký
  • Filip Sasínek (1 500 m), poběží 800 m
  • Tomáš Staněk (koule)
  • Radek Juška (dálka)

ČASOVÝ PROGRAM MÍTINKU:

  • 16.00              slavnostní zahájení
  • 16.05              oštěp Ž
  • 16.10           800 m Ž
  • 16:15              dálka M, dálka Ž
  • 16:20              300 m Ž
  • 16:30              300 m M
  • 16:35              koule M
  • 16.40              60 m žáci
  • 16.50              60 m žákyně
  • 17.20              100 m př. Ž
  • 17.35              100 m Ž
  • 17.40              disk M
  • 17.50              800 m M
  • 18.20              100 m M
  • 18.30              slavnostní vyhlášení
KODAK Digital Still Camera
Ohlédnutí za loňským ročníkem (foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha)

Pro zajímavost uvádíme také rekordy mítinku:

MUŽI:

  • 100 m: Rodgers (USA) 10,26 – rok 2020
  • 200 m: Kilty (Anglie) 20,99 – rok 2020
  • 300 m: Anas (Indie) 32,41 – rok 2019
  • 800 m: Hodboď 1:46,06 – rok 2020
  • 1 500 m: Friš 3:55,32 – rok 2019
  • 110 m př.: Svoboda 13,45 – rok 2021
  • dálka: Juška 7,85 – rok 2022
  • koule: Staněk 21,68 – rok 2022
  • oštěp: Vadlejch 84,28 – rok 2021
  • disk: Čeh (Slovinsko) 66,94 – 2022
KODAK Digital Still Camera
Ohlédnutí za loňským ročníkem (foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha)

ŽENY:

  • 100 m: Vondrová 11,49 – rok 2022
  • 200 m: Bendová 23,55 – rok 2020
  • 300 m: Vondrová 36,59 – rok 2022
  • 800 m: Gajanová (Slovensko) 2:01,99 – rok 2019
  • 100 m př.: Yurchuk (Ukrajina) 13,62 – rok 2019
  • 300 m př.: Hejnová 39,61 – rok 2019
  • dálka: Skřivanová 6,16 – rok 2022
  • oštěp: Špotáková 61,56 – rok 2020
KODAK Digital Still Camera
Ohlédnutí za loňským ročníkem (foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3x3ws Prague23 Games Vaclavmudra 34995 Previous post Češky si zahrají čtvrtfinále domácí Women’s Series 3×3
Pexels Belle Co 847393 Next post Zoo Brno a Zoo Liberec nasazují mořským želvám v Indonésii vysílačky a mapují pohyb těchto plazů v oceánu