Lysá nad Labem – Na Výstavišti v Lysé nad Labem při příležitost konání  mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě NATURA VIVA se představilo Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci mohli minutou šlapání pomoci dobré věci. Na charitativním kole se šlapalo pro Český svaz včelařů, který od Nadace ČEZ dostal šek na částku   50 010 korun.

Od čtvrtka 26. května až do neděle probíhá na výstavišti v Lysé nad Labem mezinárodní výstava Natura Viva. Je jedinou každoroční odbornou výstavou v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy podnikající v oboru myslivosti, rybářství, včelařství a potřeb pro pobyt v přírodě.

Součástí výstavy se v sobotu stalo i Oranžové kolo Nadace ČEZ. Účastníci minutou šlapání podpořili Český svaz včelařů. Za krásného počasí se jich u přívěsu s oranžovými handbiky sešlo opravdu hodně a šlapali pro dobrou věc. Českému svazu včelařů tak Nadace ČEZ na základě šlapání darovala šek s úžasnou částkou 50 010 korun.

„Vysportovaná částka bude využita na knihovnu Českého svazu včelařů – na vybudování nových důstojných prostor knihovny, na jejich vybavení a přestěhování stávajícího knihovního fondu do těchto prostor. Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu a všem, kteří pro nás šlapali za pomoc“, upřesňuje použití daru Jarmila Machová, předsedkyně Českého včelařského svazu.

Výtěžek z více jak 7 hodinového šlapání byl 50 010 korun. Symbolický šek předala zástupkyně Nadace ČEZ Šárka Lapáčková Beránková do rukou Jarmily Machové, předsedkyně Českého včelařského svazu.

Český svaz včelařů má více než 55 tisíc členů a 191 včelařských kroužků mládeže

Mezi jeho hlavní úkoly patří péče o růst odborné a společenské úrovně členů, působení na mládež a její získávání pro chovatelskou činnost, spolupráce se zákonodárnými a výkonnými orgány. Podporuje aktivity směrem k oboru včelařství, výzkumu, dobrého zdravotního stavu včelstev, opylovací funkce včel jako nenahraditelné přírodní aktivity a ochrany zdrojů snůšky.

Oranžové kolo  Nadace ČEZ  umožňuje zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím – konkrétně šlapáním na speciálně upravených kolech – přispěli na dobrou věc. Letní festivaly, kulturní události,  sportovní akce – všude tam se můžete setkat s oranžovými koly Nadace ČEZ. Pokud máte chuť, podpořte vlastní energií činnost neziskových organizací, především těch, které se věnují lidem se sociálním a zdravotním handicapem. Stačí málo. 60 vteřin jízdy na handbiku zvládne dítě, dospělý i senior. Vzdálenost, kterou ujedete, Nadace ČEZ převede na peníze a věnuje vybraným organizacím.

2 (1)


Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz